به زودی بیمه کردن حملات سایبری ممکن است غیرممکن شود

هزینه های حملات سایبری به زودی آنقدر زیاد خواهد شد که شرکت های بیمه دیگر نمی توانند با طرف های آسیب دیده معامله کنند. به گفته ماریو گرکو، مدیر اجرایی گروه بیمه زوریخ، خطرات سایبری به زودی جای بیماری های همه گیر، تغییرات آب و هوایی و سایر بلایای طبیعی را به عنوان خطرات سیستمیک خواهند گرفت که اساساً “غیرقابل بیمه” هستند.

گرکو گفت که این خطرات را نمی توان کمی ارزیابی کرد و در مورد هزینه های بیمه شرکت های خصوصی باید مانند زلزله یا حملات تروریستی رفتار شود. در همین راستا، مدیر عامل زوریخ از دولت ایالات متحده و اینکه چگونه واشنگتن خواستار دیدگاه‌هایی درباره پاسخ احتمالی بیمه فدرال به تهدیدات سایبری مانند حادثه خط لوله استعماری است، تمجید کرد.منبع

افزایش فعالیت مجرمان و جاسوسان سایبری فوق الذکر تغییرات مهمی را در تجارت بیمه ایجاد کرده است. خسارات سایبری سر به فلک کشیده است، بنابراین شرکت های بیمه تمام تلاش خود را می کنند تا مقدار پول اعطایی به مشتریان خود را محدود کنند. هزینه‌های بیمه افزایش می‌یابد، در حالی که سیاست‌ها «بهینه‌سازی» شده‌اند تا مشتریان با پرداخت هزینه‌های بیشتر، کمتر دریافت کنند.

مدیر عامل غول بیمه سوئیسی – شرکتی با 55000 کارمند و مشتری در 215 کشور – پیشنهاد می کند که حملات سایبری می تواند فراتر از نقض ساده داده ها باشد. گرکو گفت: «این در مورد تمدن است، زیرا هکرهای کلاه سیاه، مجرمان سایبری و جاسوسان تکنویی تحت حمایت دولت می توانند «به شدت زندگی ما را مختل کنند».

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب Intel Core i5-12400F

برخی از نمونه‌های برجسته رژیم جدید شامل شرکت مواد غذایی Mondelez است که در ابتدا ادعای ۱۰۰ میلیون دلاری زوریخ پس از حمله NotPetya در سال ۲۰۱۹ رد شد. در ماه سپتامبر، لویدز لندن تصمیم گرفت که بیمه نامه ها باید برای حملات تحت حمایت دولت معافیت داشته باشند تا خطرات سیستمی را برای بازار محدود کند.

به گفته گرکو، تنها راه تضمین ادامه فعالیت شرکت‌های بیمه در فناوری و بازار خصوصی، راه‌اندازی نوعی سیستم خصوصی-عمومی برای جذب و مدیریت بهتر ریسک‌های سیستمی است.

برای دومین سال متوالی، سال 2022 با بیش از 100 میلیارد دلار ادعای فجایع طبیعی به پایان می رسد، اما به گفته گرکو، سایبری خطر واقعی برای تماشا است. “اگر کسی کنترل بخش‌های حیاتی زیرساخت‌های ما را در دست بگیرد، عواقب آن چه می‌شود؟” گرکو در مصاحبه ای با فایننشال تایمز اظهار داشت.

چرا مهم است: حملات علیه فناوری های حیاتی و زیرساخت های سایبری به طور فزاینده ای به خطرناک ترین تهدید علیه تمدن تبدیل می شوند. این حداقل نظر برخی از چهره های بیمه است که ظاهراً نمی خواهند به قربانیان مبالغ هنگفتی که برای پوشش هزینه های حملات لازم است پرداخت کنند.