به نظر می رسد اینتل قیمت پردازنده های خود را افزایش دهد

طبق گزارش ها، این اقدام اینتل به دلیل افزایش هزینه کالاها، مواد، حمل و نقل و نیروی کار است. همچنین موضوع افزایش تورم وجود دارد که باعث می شود مصرف کنندگان قبل از پرداختن به خریدهای گران قیمت و غیر ضروری دو بار فکر کنند. پیش از این شاهد کاهش شدید محموله‌های رایانه‌های شخصی، تلویزیون و گوشی‌های هوشمند در سال جاری با کاهش تقاضا بوده‌ایم، اگرچه TSMC پیش‌بینی درآمد خود را با بهبود سایر بخش‌ها افزایش داده است.

آینده نگر: اگر قصد خرید یک CPU اینتل را دارید، ممکن است توصیه شود که زودتر اقدام به خرید کنید. یک گزارش جدید ادعا می‌کند که چیپزیلا به مشتریانش گفته است که قیمت بیشتر پردازنده‌ها و محصولات تراشه‌های جانبی خود را در اواخر امسال در نتیجه افزایش هزینه‌ها افزایش خواهد داد.

اینتل همچنان در زمینه پردازنده ها پیشتاز است. با معماری ترکیبی عملکرد، Alder Lake در بین گیمرها و علاقه مندان بسیار محبوب شده است، واقعیتی که در آخرین نظرسنجی Steam منعکس شده است، جایی که اینتل 1.28٪ سهم کاربر را از AMD به دست آورد که آن را نزدیک به 70٪ از کیک قرار می دهد. ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا تیم قرمز می تواند از افزایش قیمت رقیب خود در آینده استفاده کند.منبع

به گفته Nikkei Asia، اینتل قصد دارد در پاییز امسال قیمت محصولات پرچمدار مانند CPUهای مصرف کننده و سرور، تراشه های Wi-Fi و کنترلرها را افزایش دهد. انتظار می‌رود که افزایش‌ها بر اساس آیتم متفاوت باشد و از افزایش تک رقمی تا 20 درصد متغیر باشد.

اینتل قبلاً در آخرین کنفرانس درآمد خود در ماه آوریل، زمانی که مدیر عامل شرکت پت گلسینگر گفت که این شرکت “محصولات را به قیمت های بالاتر ترکیب خواهد کرد” نسبت به افزایش قیمت های دریافتی هشدار داده بود. اشاره دیگری از مدیر مالی دیو زیمر ارائه شد که گفت اینتل “به دنبال افزایش قیمت هدفمند در بخش های خاص است.”

انتظار می‌رود نسل بعدی پردازنده‌های اینتل، Raptor Lake، در سه ماهه چهارم عرضه شود و افزایش قیمت احتمالاً پردازنده‌های آینده آن را پوشش خواهد داد. اینتل مدت‌هاست که گزینه گران‌تری در کنار AMD بوده است، بنابراین جالب است که ببینیم تراشه‌های نسل 13 از لحاظ قیمت در مقابل عملکرد دوباره Zen 4 چگونه عمل می‌کنند.