به نظر می رسد کنسول بعدی نینتندو در اواخر سال 2024 عرضه شود

جان لینمن در ماه دسامبر در پادکست The Digital Foundry Direct Weekly گفت که یک Switch Pro توسط نینتندو برنامه‌ریزی شده بود اما تا حدودی به دلیل ترس از تبدیل شدن آن به وضعیت دیگری در Wii U – یعنی به دنبال یک کنسول موفق با شکست کامل، لغو شد. با این حال، او معتقد است که نسل بعدی سوییچ 2 (یا هر نام دیگری که نامش می‌رود)، احتمالاً مجهز به تراشه Tegra T239، DLSS و ویژگی‌های دیگر انویدیا، پس از سال 2023 وارد بازار خواهد شد.

ما تأیید کردیم که این نشت واقعی است. pic.twitter.com/oWbnK9N176

– Centro LEAKS (@CentroLeaks) 27 فوریه 2023

ماه گذشته اخبار بیشتری در مورد جانشین بالقوه سوییچ از یک منبع بعید به ارمغان آورد. در پرونده‌های کسب مایکروسافت اکتیویژن دولت بریتانیا به طور خلاصه به اشتراک Nintendo Switch Online (NSO) اشاره شده است که بازی‌های قدیمی و عناوین Game Boy را ارائه می‌دهد. این بیان می‌کند که NSO فقط روی نینتندو سوییچ و دستگاه دیگری در دسترس است که نام آن در گزارش ویرایش شده است. بسیاری بر این باورند که این دستگاه بدون نام یک کنسول آینده نینتندو است.

به طور خلاصه: ما گمانه زنی ها و شایعات زیادی در مورد کنسول بعدی نینتندو شنیده ایم. بر اساس یک گزارش جدید، طرفداران مدتی قبل از رسیدن آن منتظر خواهند بود: اواخر سال 2024. این که آیا Switch 2 باشد، Switch Pro یا چیز دیگری، ناشناخته باقی مانده است.

این گزارش بر هزینه‌های مصرف‌کننده در صنعت بازی‌های ویدیویی تمرکز دارد و فروش واحدهای هر کنسول بزرگ را بررسی می‌کند. همچنین حاوی اشاره مختصری به کنسول جدید نینتندو است که قرار است تا پایان سال 2024 عرضه شود.

گزارش Ampere Analysis همچنین نشان می دهد که هزینه های جهانی کنسول ها در سال 2022 با 7.8 درصد کاهش سالانه به 56.2 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که درآمد بازی با 9.3 درصد کاهش به 32.6 میلیارد دلار رسیده است. سال خوبی برای سونی بود که با تمام پولی که برای بازی‌های کنسول، سخت‌افزار و خدمات خرج می‌کرد، اکثریت 45 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد و به کمک پلی‌استیشن 5 به پایه نصب 30 میلیونی رسید. در همین حال تخمین زده می شود که Xbox Series X/S فروش مادام العمر 18.5 میلیونی داشته باشد.

منبع

نینتندو سوییچ از زمان عرضه در سال 2017 موفقیتی خارق‌العاده داشته است. در کمتر از شش سال، بیش از 122 میلیون دستگاه فروخته است و سومین کنسول پرفروش تاریخ است. صحبت ها در مورد جانشین اخیراً افزایش یافته است و آخرین ادعا از گزارش Ampere Analysis است.

البته همه اینها هنوز تایید نشده است. یک ادعا این است که یک نینتندو سوییچ ارتقا یافته در زمستان امسال وارد بازار خواهد شد.