بیش از یک دهه پس از مرگ آنها، دولت ژاپن به فلاپی دیسک ها “جنگ” اعلان کرد

وزیر دیجیتال ژاپن در توییتی نوشت که فلاپی ها، سی دی ها و حتی مینی دیسک ها هنوز برای حدود 1900 رویه دولتی که در آن جوامع تجاری درخواست ها و سایر فرم ها را ارسال می کنند، مورد نیاز است. آژانس دیجیتال این کشور قصد دارد این روش‌ها را با اجازه دادن به انجام آنلاین به دوران مدرن (یا قرن بیست و یکم) وارد کند.

کونو در یک کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه (از طریق بلومبرگ) گفت: “ما به سرعت این اقدامات را بررسی خواهیم کرد.” وی افزود که نخست وزیر فومیو کیشیدا حمایت کامل خود را ارائه کرده است. “این روزها فلاپی دیسک را از کجا می توان خرید؟”

تعدادی از فن‌آوری‌های منسوخ از محصولات فناوری زمانی نمادین ما که اکنون مقاله‌ای در حافظه محو شده‌اند هنوز در ژاپن استفاده می‌شوند. دستگاه های فکس که تا همین اواخر توسط شعبه های دولتی بسیاری از کشورها استفاده می شد، هنوز در بسیاری از ادارات دولتی ژاپن یافت می شود.

کونو گفت: “من به دنبال خلاص شدن از شر دستگاه فکس هستم و هنوز هم قصد دارم این کار را انجام دهم.”

فلاپی دیسک زمانی فرمت استاندارد نرم افزارهای کامپیوتری بود. چندین نسخه وجود داشت، از جمله یک هشت اینچی (80 کیلوبایت) که برای اولین بار در سال 1967 استفاده شد و نسخه 5.25 اینچی (360 کیلوبایت برای دو طرفه) که در اوایل دهه 1980 محبوب بودند. اما بیشتر مردم آنها را با فلاپی سفت‌تر 3.5 اینچی مرتبط می‌دانند که به خاطر غلاف انعطاف‌پذیر در داخل که حاوی داده‌ها است، نامگذاری شده است.

بعید است که کاربران روزمره در دهه گذشته با فلاپی دیسک‌های زیادی مواجه شده باشند، با این حال نسخه‌های 8 اینچی تنها در سال 2019 توسط ایالات متحده برای سیستم‌های تسلیحات هسته‌ای خود حذف شدند – پنتاگون به سمت SSD ها رفت. همچنین بوئینگ بود که هنوز از فلاپی دیسک های کلاسیک 3.5 اینچی برای به روز رسانی نرم افزار در برخی از هواپیماهای بوئینگ 747 خود در سال 2020 استفاده می کرد.

منبع

کارگروه دیجیتال دولت ژاپن می نویسد که پذیرش گسترده تر فناوری های مدرن مانند ذخیره سازی ابری در داخل بوروکراسی به دلیل موانع قانونی کند شده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال بهبود و به روز رسانی سیستم ها را اعلام کند.