بیل گیتس ایلان ماسک را هدف قرار می دهد: من ترجیح می دهم واکسن ها را تامین کنم تا اینکه به مریخ بروم

به نظر می‌رسد که پاسخ گیتس عمدتاً متوجه ایلان ماسک است که در گذشته با او درگیر بوده است، اگرچه میلیاردرهای همکار جف بزوس و ریچارد برانسون هر دو شرکت‌های اکتشاف فضایی به ترتیب در Blue Origin و Virgin Galactic دارند.

گیتس میلیاردها دلار را از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس که در کنار همسر سابقش ملیندا تأسیس شده است، صرف تحقیقات و تحویل واکسن در سراسر جهان کرده است. او در سال 2020 از دولت ایالات متحده به دلیل استراتژی کروناویروس خود انتقاد کرد و گفت که برای جلوگیری از تعطیلی به اندازه کافی سریع عمل نکرده است و خواستار ایجاد یک تیم پاسخگویی و بسیج جهانی اپیدمی 1 میلیارد دلاری (GERM) در آماده سازی شده است. برای همه گیری بعدی

تمرکز گیتس بر واکسن‌ها و کووید-19 باعث شد برخی از نظریه‌پردازان توطئه ادعا کنند که او همه‌گیری را آغاز کرده، از واکسیناسیون‌ها برای ردیابی افراد استفاده کرده یا از شیوع آن سود برده است. او گفت: “انتظار چنین چیزی را نداشتم.”

در مصاحبه ای با بی بی سی، آمل راجان روزنامه نگار از گیتس پرسید که آیا رفتن به مریخ استفاده خوبی از پول نیست؟ او پاسخ داد: “در واقع رفتن به مریخ بسیار گران است. شما می توانید واکسن سرخک را بخرید و با 1000 دلار به ازای هر نجات جان جان خود را نجات دهید.” “و همینطور [that] فقط به نوعی باعث می شود که به مریخ نروید.”

در همین حال، ماسک یک بار گفت که با گیتس در مورد کوتاه کردن سهام تسلا روبرو شده است، که او با یک توییت حذف شده (بالا) که ظاهر گیتس را تمسخر می کند، دنبال کرد.منبع

چه اتفاقی افتاده؟ بیل گیتس و ایلان ماسک دو نفر از ثروتمندترین افراد جهان هستند، اما مطمئناً چشم به چشم نمی بینند. این دو در گذشته دعواهای عمومی داشتند و اکنون رئیس سابق مایکروسافت از جاه طلبی های ماسک برای ارسال ماموریت و استعمار مریخ انتقاد کرده و گفته است که او ترجیح می دهد هزینه واکسن را بجای سفر به سیاره سرخ بپردازد.

گیتس یک بار گفت که ماسک که قبلاً علیه قرنطینه ها و اعداد ابتلا به کووید-19 صحبت کرده بود، باید نظرات خود را برای خود نگه دارد. گیتس علاوه بر بحث بر سر استعمار مریخ و ارزهای رمزنگاری شده، گفت که می ترسد برنامه های آزادی بیان ماسک باعث بدتر شدن توییتر شود.

گیتس در مورد ماسک نکات مثبتی برای گفتن داشت. گیتس وقتی از او پرسیده شد که آیا مالک توییتر را برای پیوستن به “باشگاه انسان‌دوستانه بزرگ” تشویق می‌کند، گفت: “بله، فکر می‌کنم روزی او انسان‌دوست بزرگی خواهد شد. بدیهی است که چیزهایی مانند تسلا حتی بدون اینکه نوعی از آن باشند، تاثیر مثبتی دارند. بشردوستی.”