تاکسی‌های هوایی برقی به شیکاگو می‌آیند، به لطف هواپیمایی یونایتد


آینده نگر: تاکسی هوایی به زودی به مکانی نزدیک شما می آید، شیکاگو اولین بار است. خطوط هوایی یونایتد و آرچر اویشن قصد دارند مسیرهای کوتاهی را اجرا کنند که می تواند 50 دقیقه در مقایسه با رانندگی با ماشین صرفه جویی کند. این قرار است اولین مسیر تجاری باشد که توسط یک هواپیمای الکتریکی اداره می شود.

هواپیمایی یونایتد با همکاری Archer Aviation از برنامه خود برای راه اندازی یک سرویس تاکسی هوایی در شیکاگو در سال 2025 پرده برداری کرده است. هواپیمای ساخته شده توسط آرچر Midnight نام دارد و برای پرواز تا 100 مایل طراحی شده است، اما برای پروازهای کوتاه تقریباً بهینه شده است. طبق گفته شرکت 20 مایل.

Midnight برای حمل چهار مسافر و یک خلبان به همراه چمدان آنها طراحی شده است و زمان شارژ مورد انتظار آن 12 دقیقه در بین پروازها است. اولین مسیری که باز می شود بین فرودگاه بین المللی شیکاگو اوهار و ورتی پورت شیکاگو خواهد بود، سفری که طبق نقشه گوگل، انتظار می رود حدود 10 دقیقه طول بکشد در حالی که با ماشین 45 دقیقه طول می کشد. یونایتد می گوید قیمت گذاری با سهم سواری زمینی رقابتی خواهد بود.

مزیت هواپیماهای الکتریکی کاهش آلاینده‌ها است، اما با کاهش قابل توجه نویز همراه است، در 45 dBA، که به گفته آرچر تقریباً 1000 برابر ساکت‌تر از یک هلیکوپتر است، در حالی که سرعت کروز مشابهی در حدود 150 مایل در ساعت دارد.

این نوع هواپیما eVTOL (برخاست و فرود عمودی الکتریکی) نامیده می شود و مجهز به 6 باتری با معماری 800 ولت است که هر کدام از دو موتور در یک زمان پشتیبانی می کنند.

بخونید:  متا هدست 1500 دلاری Quest Pro VR را راه اندازی کرد که برای کار در متاورس طراحی شده است

با جمعیت 2.7 میلیون نفری شیکاگو و فرودگاه O’Hare که در سال 2022 به بیش از 68 میلیون مسافر خدمات می دهد و در چهارمین فرودگاه شلوغ جهان قرار می گیرد، انتظار می رود که علاقه به این نوع خدمات زیاد باشد.

در حالی که تنها دو سال تا راه اندازی این سرویس باقی مانده است، بسیاری انتظار دارند که این امر باعث رونق هواپیماهای برقی مشابه آنچه در این دهه در مورد خودروهای الکتریکی دیده ایم، شود. باید دید کارایی و هزینه عملیاتی در مقایسه با هواپیماهای نفتی چگونه خواهد بود.منبع