تحلیلگران هشدار می دهند که شهرها به لطف کار از خانه میلیاردها مالیات از دست خواهند داد


نقل قول های بزرگ: در حالی که دورکاری به “هنجار جدید” برای کارگران آمریکایی تبدیل شده است، دولت های شهری و تحلیلگران اقتصادی دکمه وحشت را می زنند.
“کار از راه دور آماده است تا شهرهای آمریکا را ویران کند.” – مجله نیویورک.
“آخرالزمان اداری” در راه است.” – Business Insider.
“[We’re entering a] کار از خانه و دفتر کار آخرالزمان املاک و مستغلات.” – دفتر ملی تحقیقات اقتصادی.

به گفته تحلیلگران اقتصادی، روند رو به رشد کار از خانه، شهرهای ایالات متحده را “ویرانگر” می کند. با توجه به اینکه نزدیک به یک سوم نیروی کار از راه دور کار می کنند، کارفرمایان دلیل کمی برای باز نگه داشتن دفاتر فیزیکی خود پیدا می کنند. درآمد مالیاتی در شهرهای بزرگ مانند نیویورک، لس آنجلس و سانفرانسیسکو با شروع تعطیلی دفاتر شرکت ها به شدت کاهش یافت. متا فروشگاهی را در فضای اداری 450000 فوت مربعی تنها در نیویورک بسته است.

مجله نیویورک اشاره می کند که مالیات بر دارایی اکثریت (یک سوم) درآمد شهر نیویورک را تشکیل می دهد و ساختمان های اداری یک پنجم این منبع را تشکیل می دهند. برای در نظر گرفتن این موضوع، یکی از پرسودترین مناطق مالیاتی شهر، منهتن، از سال 2019 کاهش 5.24 میلیارد دلاری درآمد مالیاتی را تجربه کرده است.

حتی تغییر به برنامه های کاری ترکیبی نیز کمک چندانی نکرده است. کنترلر ایالت نیویورک گزارش داد که شرکت های خدمات مالی در شهر نیویورک تنها 56 درصد از کارکنان خود را در هر روز از هفته در دفتر دارند. این تغییر به کاهش 56.3 درصدی درآمد صنعت اوراق بهادار قبل از مالیات کمک کرد – ضرر 17.5 میلیارد دلاری در سود مشمول مالیات. مشکل به مالیات بر دارایی و شرکت ها نیز محدود نمی شود.

بخونید:  گوگل شایعات مربوط به تعطیلی Stadia را تکذیب کرد

حمل و نقل انبوه ضربه چشمگیری خورده است. این بیماری همه گیر صنعت رفت و آمد را فلج کرد. تا حدودی بازگشته است، اما هنوز به سطح قبل از کووید بهبود نیافته است، زیرا کارگران کمتری نیاز به گزارش فیزیکی به دفتر دارند. سواری هنوز 30 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است. بسیاری از سیستم های حمل و نقل قبلاً با حاشیه های ناچیز کار می کردند، بنابراین مشخص نیست که برخی از آنها تا چه زمانی می توانند ادامه داشته باشند.

به همین ترتیب، ترافیک پیاده به طور چشمگیری کاهش یافته است. اکنون که کارگران بیشتری در خانه هستند، مغازه‌های محلی توقف‌های مکرر لاته‌ها و کوکتل‌های کسب‌وکارهای اطراف را از دست می‌دهند. این وضعیت یک ضربه سه گانه برای شهر نیویورک ایجاد کرد.

اپل بزرگ بخش قابل توجهی از پول خود را از مالیات بر فروش از دست داد – wham. بسیاری از مغازه‌ها ورشکست شدند و مغازه‌ها را تعطیل کردند و مالیات شرکت‌ها و حقوق و دستمزد را از توالت کم کردند. اکنون، صاحبان املاک برای پر کردن آن جای خالی تلاش می کنند، که منجر به کاهش شدید ارزش ملک و در نتیجه کاهش مالیات بر دارایی می شود.

و وضعیت در ساحل غربی بهتر از این نیست. بر اساس گزارش سان فرانسیسکو کرونیکل، نرخ خالی دفاتر در سانفرانسیسکو، قلب سیلیکون ولی، در حدود 34 تا 40 درصد در نوسان است. متا، گوگل، Salesforce، Airbnb، Twilio، و دیگران همگی فضای اداری بلااستفاده را برای کاهش هزینه ها رها کرده اند.

برخی از تحلیلگران پیشنهاد می کنند که شهرها دفاتر را به مسکن تبدیل کنند، به این دلیل که آپارتمان های مسکونی با قیمت مناسب بهتر از دفاتر گران قیمت اما خالی هستند. با این حال، “بهتر از هیچ” احتمالاً دولت های محلی را راضی نخواهد کرد. کسری مالیات ناشی از تبدیل بنگاه به مصرف کننده به ناچار منجر به مالیات بر درآمد بالاتر برای طبقه کارگر خواهد شد. سناریوی برد-برد وجود ندارد.

بخونید:  مطالعه نشان می‌دهد که کارگران بیشتری از ChatGPT استفاده می‌کنند بدون اینکه به کارفرمایان خود بگویند

به نظر می‌رسد آزمایش بزرگی که تعطیلی بی‌سابقه اقتصاد آمریکا بود، اثرات نامطلوب پایداری دارد. اکنون همان سازمان‌های دولتی که خواستار این اقدام شدید شده‌اند، درباره نحوه بستن جعبه پاندورا وحشت دارند.منبع