ترفند استخراج کنندگان GPU: مراقب حافظه نقاشی شده روی کارت های گرافیکی استفاده شده باشید

چند سال اخیر زمینه را برای چنین طرح هایی در بازار کارت گرافیک فراهم کرده است. ماینرها در تلاشند تا پردازنده‌های گرافیکی را از دستگاه‌های خود که پس از زمستان کریپتو و ادغام اتریوم در سال گذشته سودآوری خود را از دست داده‌اند، تخلیه کنند. اگرچه افت ماینینگ در ماه های اخیر قیمت ها را بهبود بخشیده است، بسیاری از کارت ها هنوز برای رسیدن به MSRP خود در تلاش هستند.

دو کانال یوتیوب برزیلی نشانه‌هایی را کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد ماینرهای کریپتو تلاش می‌کنند تا کارت‌های گرافیکی مستعمل را بفروشند و آن‌ها را به‌عنوان کم‌استفاده‌تر از خودشان نشان دهند. یک تاکتیک جدید شگفت‌انگیز، پنهان کردن علائم فرسودگی در حافظه GDDR است.

همانطور که ویدیوی سوزا نشان می دهد، استفاده زیاد و تلاش های تعمیر بر روی سایر قسمت های GPU نیز اثری باقی می گذارد. به عنوان مثال، تغییر رنگ اطراف و خراش روی پردازنده مرکزی کارت ممکن است نشان دهنده این باشد که فروشنده سعی کرده است آن را دوباره لحیم کند. پیچ‌های گم شده می‌تواند نشان دهد که شخصی برای پوشاندن آثار استفاده از ماینینگ، یک کارت گرافیک را باز کرده است.

سال گذشته، ویدیویی را گزارش دادیم که نشان می‌داد یک ماینر تلاش می‌کند با انفجار قفسه‌ای از آن‌ها با یک واشر فشار، پردازنده‌های گرافیکی را برای فروش مجدد آماده کند – روشی بسیار غیرقابل توصیه. نه تنها آب تصفیه نشده می تواند به اجزای کارت گرافیک آسیب برساند، بلکه نیروی واشر فشار نیز می تواند به اجزای کارت گرافیک آسیب برساند.

هنگامی که یک GPU برای مدت طولانی تحت بار سنگین قرار داشته باشد، مانند استخراج ارز دیجیتال، گرما می تواند رنگ زردی به تراشه های حافظه بدهد. اسکندر سوزا (در زیر) و TecLab اخیراً ویدیوهایی را در مورد تجزیه و تحلیل کارت‌هایی که به نظر می‌رسد روی آن تراشه‌ها رنگ دارند، منتشر کرده‌اند. خراش دادن رنگ، تغییر رنگ را نشان داد. گزارش سوزا یک GPU جدید را با یک پردازنده گرافیکی با فرسودگی پنهان مقایسه می کند.

با این حال، همه GPU های بازسازی شده بد نیستند. خریداران فقط باید هنگام خرید از فروشندگان شخص ثالث در سایت‌های بزرگی مانند Newegg و Amazon مراقب باشند. مطمئن‌ترین راه برای بازسازی، احتمالاً مستقیماً از فروشگاه‌های شرکای هیئت مدیره مانند PNY و EVGA است (تصویر بالا).منبع

در این محیط، معاملات بر روی پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده همچنان برای بسیاری از مشتریان بالقوه جذاب است. این خریداران احتمالاً می‌خواهند از کارت‌های استخراج شده از معادن کریپتو که بیش از سایرین فرسوده شده‌اند، اجتناب کنند.

PSA: تراشه‌های حافظه تغییر رنگ داده علامت رایجی هستند که نشان‌دهنده کارت‌های گرافیکی پرمصرف، احتمالاً کارت‌های استخراج سابق است. شواهد اخیر نشان می دهد که برخی از فروشندگان سعی در فریب مشتریان با نقاشی روی حافظه دارند. رنگ برای کسانی که پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده را بررسی می‌کنند نسبتاً به راحتی جدا می‌شود.