ترول حق ثبت اختراع شکایت 480 میلیون دلاری را علیه فناوری Micron ارائه می کند که به نظر می رسد “جنگ پروکسی هوش مصنوعی” باشد.

به طور خلاصه: ترول های ثبت اختراع شرکت هایی هستند که هیچ محصولی تولید نمی کنند. درعوض، آنها حق ثبت اختراع را صرفاً به منظور شکایت برای کسب سود می خرند و نگه می دارند. این همیشه اتفاق می‌افتد، اما یکی از پست‌های کره‌ای اشاره می‌کند که آنچه ما ترولینگ می‌دانیم، در واقع جنگی بین رقبا است که توسط پروکسی انجام می‌شود. این یک دیدگاه عالی است.

یک شرکت کره جنوبی به نام Mimir IP شکایتی را علیه شرکت آمریکایی Micron Technology به دلیل نقض حق ثبت اختراع خود تنظیم کرده است. شکایت خود را به کمیسیون تجارت بین المللی و دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه شرقی تگزاس تسلیم کرد. در این دادخواست همچنین از چندین شرکت از جمله تسلا، دل، اچ پی و لنوو به عنوان متهمان ثانویه به دلیل استفاده از قطعات میکرون نام برده شده است.

Korea Economic Daily (KED) Mimir IP را به عنوان یک نهاد غیر فعال (NPE) توصیف می کند – چیزی که ما آن را ترول ثبت اختراع می نامیم. Mimir با خرید پتنت و سپس کسب سود با شکایت از شرکت هایی که از دستگاه یا فناوری ثبت اختراع استفاده می کنند، درآمد کسب می کند.

تنها در ماه می، Memir حدود 1500 پتنت از SK Hynix خریداری کرد. این شرکت با استفاده از شش دستگاه مربوط به «مدارها، پتانسیومترها و دستگاه های حافظه غیر فرار» وقت خود را برای طرح شکایت تلف نکرد. در حالی که KED خواسته های خاصی را بیان نکرد، تخمین زد که اگر دادگاه به نفع Mimir IP رای دهد، خسارت می تواند به 480 میلیون دلار برسد. قاضی همچنین می تواند متهمان را مجبور به امضای قراردادهای مجوز با ممیر کند.

بخونید:  The Best Expansion Storage for PS5 and Xbox Series

شرکت‌ها اغلب پتنت‌ها را به ترول‌ها می‌فروشند تا با پروکسی با رقبا مبارزه کنند. یادداشت های KED. اخیراً متوجه افزایش فعالیت NPE شده است که احتمالاً ناشی از رونق مداوم هوش مصنوعی است. سه ارائه‌دهنده بزرگ DRAM (سامسونگ، SK Hynix و Micron) توپ‌های NPE خود را در سال گذشته بارگیری کرده‌اند.

در ژوئن 2023، Samsung Electronics حقوق 96 پتنت خود را به IKT، یکی از شرکت های تابعه NPE سامسونگ دیسپلی، واگذار کرد. این مرحله آماده سازی برای نبرد قانونی توسط نیابت در نظر گرفته می شود. این فرض توسط یک معامله مشابه در سال 2022 پشتیبانی می شود، زمانی که اینتل از سامسونگ و TSMC به دلیل نقض آن از طریق شرکت مدیریت پتنت Daedalus Prime شکایت کرد.

Micron ممکن است این نبرد اخیر را زمانی آغاز کرده باشد که در ماه مارس حدود 400 پتنت را به گروه مجوز NPE Lodestar فروخت. این اولین بار در 11 سال گذشته بود که Micron حافظه پنهان ثبت اختراع خود را به یک شرکت هلدینگ تخلیه می کرد. مقامات حدس می زنند که شکایت میمیر ممکن است یک حمله پیشگیرانه باشد، زیرا به نظر می رسد میکرون در حال آماده شدن برای انجام اقدامات قانونی مشابه است.

یکی از مقامات صنعت ناشناس به KED گفت: “SK Hynix و Micron رقبای بر سر DRAM هستند. مبارزه بر سر تسلط بر صنعت فراتر از رقابت فناوری و رقابت ثبت اختراع است.”

جالب خواهد بود که ببینیم آیا Lodestar واقعاً در آینده نزدیک شکایتی را برای نقض قانون تشکیل می دهد یا خیر. این دیدگاه دیدگاهی کاملاً متفاوت به ترول‌های ثبت اختراع و اقدامات مبهم آنها می‌افزاید.

بخونید:  نظرسنجی اکتبر نشان می دهد که پذیرش ویندوز 11 تنها 15 درصد در سراسر جهان است

منبع