تسلا با تحویل 343830 خودروی الکتریکی در سه ماهه سوم، رکورد جدیدی را ثبت کرد

دقیقا. گیگا شانگهای در نیمه اول سه ماهه اول، خودروهایی را برای صادرات تولید می کند، سپس خودروهایی را برای نقاط دوردست چین و سپس خودروهایی را برای مناطق نزدیک چین تولید می کند.

تسلا تغییر اخیر را برجسته کرد که هدف آن روان‌تر کردن فرآیند تحویل است. به طور سنتی، حجم تحویل به پایان هر سه ماهه کاهش می یابد، اما با ادامه رشد حجم تولید، تامین ظرفیت حمل و نقل وسیله نقلیه با هزینه معقول در این دوره های اوج لجستیک به طور فزاینده ای دشوار شده است.

در همین حال، تحویل سالانه 42 درصد نسبت به سال گذشته از 241300 مدل به 343830 مدل افزایش یافته است. علیرغم اینکه کمتر از انتظارات تحلیلگران است، این یک رکورد سه ماهه جدید برای سازنده خودروهای برقی است. تحلیلگران Refinitiv که انتظار 359162 تحویل را داشتند و آنهایی که دارای Street Account بودند 364660 تحویل را پیش بینی کردند.

بخونید:  ایلان ماسک سرانجام کنترل توییتر را به دست می گیرد، مدیرعامل و سایر مدیران اجرایی را برکنار می کند

چه اتفاقی افتاده؟ با محدودیت‌های مرتبط با کووید که عمدتاً در نمای عقب بود، تسلا توانست تولید و تحویل را در سه ماهه سوم افزایش دهد. برای دوره سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر، این خودروساز برقی 365923 دستگاه خودرو تولید کرد که 54 درصد در مقایسه با 237823 دستگاهی که در مدت مشابه سال قبل از خط مونتاژ خارج شدند، افزایش داشت.

در سه ماهه سوم، تسلا به امید کاهش گلوگاه حمل و نقل در پایان هر سه ماهه شروع به انتقال به ترکیب یکنواخت تر از خودروهای هفتگی ساخت.

اعتبار تصویر: ماکارا هنگ

منبع

سهام تسلا تا زمان انتشار این خبر در معاملات با 6.55 درصد کاهش به 247.88 دلار رسید.

تولیدکننده خودروهای الکتریکی در سه ماهه گذشته به دلیل تعطیلی های مرتبط با کووید در چین و مشکلات زنجیره تامین، تحویل به شدت کاهش یافت. برای دوره سه ماهه منتهی به 30 ژوئن، تسلا تنها 254695 خودرو تحویل داده است. در ماه آگوست، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت گفت که این شرکت تا به امروز بیش از سه میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است که یک سوم آنها مستقیماً از کارخانه شانگهای در چین می‌آیند.