تشخیص تصادف آیفون 14 به طور ناخواسته در ترن هوایی فعال می شود

به طور خلاصه: بیش از یک میلیون ساعت داده‌های تصادف در دنیای واقعی و آزمایشگاهی ظاهرا برای رفع تمام چروک‌های یک ویژگی برجسته در جدیدترین گوشی هوشمند اپل کافی نبود.

مثبت کاذب باعث سردرد هم برای کارکنان خدمات اورژانس و هم برای کاربران شده است. مرکز ارتباطات شهرستان وارن در نزدیکی پارک تفریحی کینگز آیلند در خارج از سینسیناتی، از زمانی که گوشی‌های جدید در ماه گذشته به فروش رفت، بیش از دوجین آلارم کاذب از سواران دریافت کرده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ترن هوایی جوکر در Six Flags Great America در نزدیکی شیکاگو نیز نتایج مثبت کاذب را ایجاد کرده است.

یک سخنگوی به نشریه گفت که این ویژگی در تشخیص تصادفات شدید بسیار دقیق است و افزود که اپل آن را برای به حداقل رساندن موارد مثبت کاذب بهینه کرده است. این سخنگو خاطرنشان کرد که اپل به بهبود این ویژگی ادامه خواهد داد.

اعتبار تصویر: Pixabayمنبع

محرک های غیرعمدی چیزی بیش از یک مزاحمت هستند. هدر دادن منابع برای هشدارهای کاذب می تواند زمان پاسخگویی به مواقع اضطراری واقعی را کاهش دهد و زندگی را به خطر بیندازد.

تشخیص تصادف به عنوان یکی از معدود ویژگی های جدید خانواده آیفون 14 و اپل واچ های جدید در ماه سپتامبر معرفی شد. این ویژگی از یک ژیروسکوپ بهبودیافته، یک شتاب‌سنج نیروی g جدید، میکروفون‌ها، GPS، فشارسنج و یک الگوریتم پیشرفته استفاده می‌کند تا تشخیص دهد که آیا تصادف کرده‌اید یا خیر و به‌طور خودکار خدمات اضطراری و مخاطبین اضطراری خود را مطلع می‌کند. اگر بیهوش هستید، دستگاه شما یک پیام صوتی برای 911 پخش می کند و مختصات طولی و عرضی شما را به آنها می دهد.

بخونید:  موج گرما در چین کارخانه ها را مجبور به تعطیلی می کند که اینتل، فاکسکان، تویوتا و بسیاری دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

ماه گذشته، یکی از یوتیوب‌برها این ویژگی را با بستن یک آیفون 14 پرو به هدست خودرو و ارسال آن به سمت اهداف ثابت، آزمایش کرد. کار می کرد، اما آنها می توانستند به همین راحتی برای آزمایش این ویژگی به یک شهربازی بروند.

در یک حادثه دیگر، آیفون 14 پرو مکس داگلاس ساندرز در حین یک سفر دریایی شنبه با تعدادی از دوستانش در شهر نیویورک از موتور سیکلت خود خارج شد. با فرض اینکه تلفن مدت زیادی از بین رفته بود، او برای تعویض آن به یک فروشگاه محلی اپل رفت. اما تلفن مرده نبود و در عوض با اورژانس تماس گرفته بود و به مخاطبین اورژانس خود اطلاع داده بود که تصادفی شناسایی شده است.