تغییرات بیشتر File Explorer و به اشتراک گذاری فایل اندروید به ویندوز 11 می آید

برای بزرگنمایی کلیک کنید

یکی دیگر از عملکردهای تایید شده قبلی که این بیلد معرفی می کند، کنترلر نور RGB بومی ویندوز 11 است که به کاربران امکان می دهد نور RGB را در دستگاه های جانبی بدون استفاده از نرم افزار شخص ثالث تنظیم کنند. کنترل ها در Settings > Personalization > Dynamic Lighting قرار دارند. بازخورد مربوط به کنترلر در قسمت Devices and Drivers > Lighting در Feedback Hub قرار می گیرد.

زیرسیستم فقط می‌تواند به فایل‌های موجود در پوشه نمایه کاربر ویندوز مانند کتابخانه‌های پیش‌فرض تصاویر و ویدیوها دسترسی داشته باشد. به دلایل امنیتی، اشتراک‌گذاری فایل شامل فایل‌های exe، پوشه‌های سیستم، درایوهای خارجی و پوشه Program Files نمی‌شود. کاربران همچنین باید هر بار که یک برنامه اندروید درخواست استفاده از یک فایل ویندوز را می دهد، مجوز ارائه دهند.

اشتراک‌گذاری فایل یکی از ویژگی‌هایی است که اکتبر گذشته به‌روزرسانی GitHub مایکروسافت به آن اشاره کرد. ویژگی های آینده نقشه راه همچنین شامل میانبرها و دسترسی به شبکه محلی به طور پیش فرض است.

نسخه‌های اخیر پیش‌نمایش اینسایدر ویندوز 11 اشتراک‌گذاری فایل اندروید و ظاهر جدیدی را برای File Explorer معرفی کرده‌اند. مایکروسافت و افشاگرها ماه هاست که هر دو به روز رسانی را مورد آزار قرار داده اند.

چیزی که باید منتظرش بود: برخی از تغییرات مورد انتظار در ویندوز 11 اخیراً در بیلدهای پیش نمایش Insider وارد شده است. به روز رسانی ها به طور قابل توجهی مفید بودن برنامه های اندروید را در سیستم عامل افزایش می دهد و یک بازنگری بصری را برای File Explorer معرفی می کند. به احتمال زیاد طولی نخواهد کشید که ویژگی های جدید در دسترس همه کاربران قرار گیرد.

بخونید:  چهار کارت گرافیک میان رده از Nvidia و AMD قرار است در هفته های آینده وارد بازار شوند

در حال حاضر، کنترل‌های روشنایی فقط برای صفحه‌کلیدها و ماوس‌های خاص، عمدتاً از Razer، کار می‌کنند. مشخص نیست که آیا این عملکرد در نهایت به اجزای سخت افزاری مانند GPU ها گسترش خواهد یافت یا خیر. با این حال، سازندگانی از جمله Acer، Asus، HP، HyperX، Logitech، Razer و Twinkly با تلاش‌های مایکروسافت برای ساده‌سازی کنترل‌های RGB همکاری می‌کنند.منبع

به‌روزرسانی داخلی 2305.40000.4.0 اشتراک‌گذاری فایل را در زیرسیستم ویندوز برای اندروید فعال می‌کند و به برنامه‌های اندرویدی نصب‌شده در ویندوز 11 اجازه می‌دهد به فایل‌هایی که معمولاً برای برنامه‌های فقط ویندوز رزرو شده‌اند دسترسی داشته باشند. کاربران اکنون می توانند کارهایی مانند اشتراک گذاری رسانه از پوشه های ویندوز در برنامه های رسانه های اجتماعی اندروید یا استفاده از برنامه های بهره وری اندروید برای ویرایش فایل ها از پوشه های ویندوز را انجام دهند.

به‌روزرسانی به‌طور پیش‌فرض اشتراک‌گذاری فایل را فعال می‌کند، اما کاربران می‌توانند این ویژگی را در تنظیمات زیرسیستم ویندوز برای اندروید غیرفعال کنند. پوشه های به اشتراک گذاشته شده در زیر سیستم در زیر “/sdcard/Windows” ظاهر می شوند. کاربران همچنین می‌توانند فایل‌ها را به برنامه‌های پشتیبانی‌شده اندروید بکشند و رها کنند یا آن‌ها را کپی و جای‌گذاری کنند.

در همین حال، اینسایدر بیلد 23475 رابط کاربری در File Explorer را به روز کرد. بالای پنجره برنامه اکنون شبیه یک مرورگر وب با نوار آدرس، نوار جستجو، برگه ها و دکمه های ناوبری است. این به روز رسانی همچنین پوشه های دسترسی سریع، فایل های اخیر و مورد علاقه را سازماندهی مجدد می کند. برای ارائه بازخورد، مرکز بازخورد را با کلیدهای Windows و F باز کنید و در بخش “File Explorer” در بخش “Files, Folders, and Online Storage” نظر دهید.

بخونید:  به نظر می رسد اینتل قیمت پردازنده های خود را افزایش دهد