تقریباً 20 سال پس از انتشار، Wolfenstein ET سرورهای رسمی اختصاصی دریافت می کند

برای کسانی که آشنا نیستند، Enemy Territory یک تیراندازی اول شخص مبتنی بر هدف است که در آن بازیکنان بر روی نقشه‌های مبتنی بر مکان‌های واقعی جنگ جهانی دوم، محور یا متحدان را کنترل می‌کنند. بازیکنان می توانند از کلاس هایی مانند مهندس، پزشکی، سرباز، عملیات میدانی و عملیات مخفی انتخاب کنند.

شوتر اول شخص چندنفره با تم جنگ جهانی دوم پس از 19 سال همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است و این امر در حمایت مداوم Bethesda از این بازی نشان می دهد. این هفته، id Software اعلام کرد که سرورهای اختصاصی رسمی را برای تیراندازی نرم‌افزار رایگان کلاسیک Splash Damage باز کرده است و این اطمینان را می‌دهد که طرفداران همیشه جایی برای لذت بردن از مسابقات تحت تنظیمات وانیلی خواهند داشت.

چهار سرور رسمی وجود دارد: یک سرور ایالات متحده در تگزاس، یک سرور اروپایی در هلند، یک سرور استرالیایی در کانبرا و یک سرور بریتانیا در لندن. همه حالت بازی “کمپین” Enemy Territory را با مسابقات 8 در 8 (بر خلاف حداکثر 16 در 16 بازی) در هر شش نقشه اصلی اجرا می کنند. Friendly Fire و Anti-Lag فعال هستند، در حالی که Punkbuster، Max Lives و Weapon Restriction خاموش هستند.

Splash Damage در ابتدا این بازی را به عنوان یک بسط چند نفره برای عنوان Return to Castle Wolfenstein در سال 2001 (که اخیراً در فروشگاه مایکروسافت و Game Pass عرضه شد) برنامه ریزی کرد. با این حال، مشکلات در طول توسعه، شرکت را مجبور کرد تا آن را به عنوانی مستقل تقسیم کند. با توجه به استقبال گرم بازی و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سفارشی، بازیکنان تقریباً 20 سال بعد همچنان از آن لذت می برند.

بخونید:  دونالد ترامپ پس از پایان ممنوعیت یوتیوب، بازگشت به شبکه های اجتماعی را تکمیل کرد

در متن: طرفداران Wolfenstein: Enemy Territory از زمان عرضه اولیه بازی در سال 2003 سرورهای سفارشی خود را برای بازی حفظ کرده‌اند، اما بسیاری از آنها از حالت‌ها، نقشه‌های سفارشی و سایر شرایط خاص گیم‌پلی استفاده می‌کنند. در حالی که id Software به طور کامل از تلاش های طرفداران پشتیبانی می کند، آنها همچنین می خواهند راهی برای بازی Enemy Territory به گیمرها ارائه دهند، همانطور که Splash Damage آن را طراحی کرده است.

در سال‌های اخیر، id و Bethesda تعدادی از شوترهای قدیمی خود، از جمله عناوین متعدد Doom و Quake اصلی را به‌روزرسانی و نگهداری کرده‌اند.منبع

بتسدا و مایکروسافت پس از خرید Bethesda توسط مایکروسافت و بسته شدن کلاینت بازی رایانه شخصی Bethesda، پشتیبانی خود را از Enemy Territory در اوایل سال جاری گسترش دادند و آن را به راحتی در Steam و فروشگاه مایکروسافت قابل دانلود کردند. این بازی همچنین مدتی است که به صورت رایگان از مکان هایی مانند وب سایت Splash Damage و TechSpot Downloads قابل دانلود است. بازیکنان بدون توجه به اینکه سرزمین دشمن را از کجا می گیرند، می توانند به سرورهای رسمی دسترسی داشته باشند.