تنها دو ایالت با ایده جامعه بدون نقد مخالفند


یک سیب زمینی داغ: پیشرفت تکنولوژی شاهد بوده است که بسیاری از چیزهایی که زمانی فکر می کردیم برای همیشه باقی خواهند ماند ناپدید شدند. اما یکی از بحث‌برانگیزترین زمینه‌ها در حال حاضر، چشم‌انداز یک جامعه بدون پول نقد است. کشورهای مختلف نظرات متفاوتی در این مورد دارند، و در ایالات متحده، یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها دو ایالت مخالف خداحافظی برای همیشه با دلار هستند.

وب سایت اطلاعات و مقایسه Merchant Machine تعداد کشورها و ایالت هایی را که خواهان یک جامعه بدون پول نقد هستند بررسی کرده است. این با استفاده از یک ابزار تجزیه و تحلیل احساسات هوش مصنوعی که نسبت توئیت‌های دارای برچسب جغرافیایی منفی و مثبت را در مورد موضوع محاسبه می‌کرد، مشخص شد – دقیق‌ترین روش نیست، اما همچنان ایده‌ای از افکار عمومی به ما می‌دهد.

با تمرکز بر ایالات متحده، که در حال حاضر از هر ده نفر، چهار نفر می‌گویند که اصلا پول نقد حمل نمی‌کنند، تنها آلاباما و دلاور ایالت‌هایی بودند که به شدت طرفدار نگهداری پول کاغذ و سکه بودند. جدای از این دو استثنا، اکثر ایالت ها حداقل در یک چهارم مواقع توئیت های مثبتی درباره جامعه بدون پول نقد می نویسند، که مثبت ترین آنها داکوتای جنوبی (که 39.22 درصد توییت ها مثبت هستند)، داکوتای شمالی (38.78 درصد)، آیووا (38.48 درصد) هستند. ) و ویسکانسین (38.27 درصد).

یکی از مسائلی که در مورد بی پولی وجود دارد، مشکلاتی است که برای فقیرترین افراد جامعه که ممکن است حساب بانکی نداشته باشند، ایجاد می کند. بعید است تصادفی باشد که بیشتر توییت‌های مثبت از ایالت‌هایی با نرخ پایین‌تر افراد غیربانکی سرچشمه گرفته‌اند. تنها 4.9 درصد از ساکنان داکوتای شمالی و جنوبی هیچ حساب جاری ندارند و این تعداد در آیووا به 2.6 درصد کاهش می یابد. در آلاباما، که کمترین تعداد توییت‌های حامی پول نقد را داشت، این رقم بدون بانک 7.6 درصد است.

تخمین زده می شود که 6.5 درصد از خانواده های ایالات متحده بدون هیچ گونه حساب بانکی هستند. به گفته سناتور سابق دلاور، دیوید مک براید، بسیاری از مردم این ایالت نمی توانند کارت اعتباری یا نقدی دریافت کنند. دلاور همچنین یکی از چندین شهر و ایالت در ایالات متحده است که فروشگاه های بدون پول نقد ممنوع هستند، لیستی که شامل سانفرانسیسکو و نیوجرسی است.

ایالات متحده یکی از 54 کشوری است که تحقیقات نشان می‌دهد می‌خواهد بدون پول نقد شود. 32 کشور این ایده را رد کردند و فرانسه بیشترین مخالفت را داشت.

این بیماری همه گیر باعث شد که تعداد زیادی از کسب و کارها مجبور به بی پولی شوند و بسیاری از مصرف کنندگان دریافته اند که آن را به این روش ترجیح می دهند. با قضاوت بر اساس بسیاری از پست‌های خشمگین در فیس‌بوک در مورد از دست ندادن پول نقد فیزیکی، این موضوعی است که مشاجره‌های پرشور مردم در اردوگاه مقابل را برمی‌انگیزد، اغلب به خاطر ترس از کلاهبرداری یا سرقت.

ماست هد: ایگال نسمنبع