توئیتر می گوید علیرغم گزارش هایی مبنی بر کاهش ۷۵ درصدی نیروی کار ایلان ماسک، هیچ اخراج برنامه ریزی نشده است

بلومبرگ می نویسد که تأیید کرده است که به سرمایه گذاران بالقوه در مورد برنامه های کاهش و قصد دو برابر کردن درآمد در عرض سه سال گفته شده است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، که به مصاحبه ها و اسناد به دست آمده توسط این نشریه استناد می کند، توییتر راه دیگر غول های فناوری را در کاهش نیروی کار خود در این دوران عدم اطمینان اقتصادی دنبال می کند.

در متن: توییتر گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی کاهش عمده نیروی کار خود در چند ماه آینده را رد کرده است. همان منبع ادعا می کند که اگر ایلان ماسک در راس کار باشد، اخراج 75 درصد از کل کارکنان توییتر، معادل حدود 5000 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد.

پست می نویسد که اگر خرید ماسک از بین برود، چیزی که با توجه به نظرات اخیر او در مورد پتانسیل این پلتفرم بسیار بعید به نظر می رسد، مدیریت فعلی توییتر قصد دارد تا پایان سال حقوق و دستمزد را 800 میلیون دلار کاهش دهد. در این صورت حدود یک چهارم کارکنان آن اخراج می شوند و بر 1900 نفر تأثیر می گذارد. این شرکت همچنین در حال برنامه ریزی برای کاهش “عمده” زیرساخت است که شامل بسته شدن مراکز داده است.

ادجت همچنین به کارکنان هشدار داده است که با نزدیک شدن به اتمام معامله، می توانند منتظر “شایعه ها و گمانه زنی های عمومی” باشند.

این شرکت اکنون به این گزارش پاسخ داده است. در یادداشتی که بلومبرگ مشاهده کرد، شان ادجت، مشاور عمومی توییتر گفت: “ما هیچ تاییدی در مورد برنامه های خریدار پس از بسته شدن نداریم و توصیه می کنیم شایعات یا اسناد فاش شده را دنبال نکنید، بلکه منتظر حقایق مستقیم از سوی ما و خریدار باشید.”

بخونید:  پچ سه شنبه نوامبر 2022 مایکروسافت 6 نقص امنیتی روز صفر را برطرف می کند

اوایل سال جاری، ماسک گفت که طرفدار کاهش تعداد کارکنان در توییتر است. او همچنین در مورد قصد خود برای تبدیل سایت به سنگر آزادی بیان با اعتدال کمتر به وضوح گفته است.منبع

ادجت گفت که بحث بر سر کاهش هزینه ها و اخراج کارکنان در اوایل سال جاری صورت گرفت اما پس از امضای توافقنامه ادغام متوقف شد. او گفت: «از زمان امضای توافقنامه ادغام، هیچ برنامه‌ای برای اخراج کارکنان در سراسر شرکت وجود نداشته است.

این کاملاً افراطی به نظر می رسد، اما پست گزارش می دهد که اگر تصاحب ماسک که قرار است تا 28 اکتبر تکمیل شود، اوضاع بسیار بدتر خواهد شد. این میلیاردر به سرمایه گذاران گفت که 75 درصد از کارکنان شغل خود را از دست خواهند داد و تنها کمتر از 2000 نفر در توییتر کار خواهند کرد. چنین کاهش عظیمی در کارکنان می تواند منجر به افزایش حوادث امنیت سایبری، مشکلات فنی و شکست های اعتدال در توییتر شود.