توئیت طنز هزاران نفر را به این فکر واداشت که توییتر ماسک را به دلیل خرید فروپاشی تعلیق کرده است.


پس از من برای خندیدن شکایت کن: از زمانی که ایلان ماسک پیشنهاد خود را برای خرید توییتر ارائه کرد، هیچ درام کم نبود. آخرین اخبار مبنی بر اینکه ماسک می‌خواهد از این معامله خارج شود، همه چیز را مورد بحث قرار می‌دهد، اما زمینه را برای یک شوخی خنده‌دار نیز فراهم کرده است که در فضای مجازی منتشر شده است.

روز شنبه، طنزپرداز هری بازده بالا یک میم در توییتر منتشر کرد که روی آن نوشته شده بود: «الون ماسک: «من معامله خود را برای خرید توییتر فسخ می‌کنم» و به دنبال آن یک اسکرین شات نشان می‌دهد که حساب ماسک به حالت تعلیق درآمده است. او همچنین پیوندی به حساب @elonmusk مورد بحث اضافه کرد که در واقع نشان می‌دهد که این حساب به حالت تعلیق درآمده است.

البته، هرکسی که ماسک را دنبال می‌کند، می‌داند که او هرگز تعلیق نشده است و حساب موجود در میم به طرز هوشمندانه‌ای از فونت توییتر به نفع خود استفاده می‌کند و L کوچک در Elon را با حروف بزرگ i جایگزین می‌کند. بنابراین، @الون ماسک (واقعی) و @eIonmusk (جعلی) حتی در فونت Arial TechSpot یکسان به نظر می رسد.

این فریب زمانی پخش شد که قربانیان ناآگاه این میم را بازتوییت کردند و گفتند که توییتر ماسک را به دلیل مخالفت با این قرارداد به حالت تعلیق درآورده است. در حال حاضر، این پست بیش از 18000 ریتوییت داشته و بیش از 136000 لایک دریافت کرده است.

توییتر تأیید کرد که حسابی که توییت به آن پیوند داده شده، توییتر رسمی ایلان ماسک نیست، بلکه یک حساب قدیمی است که برای آن تعلیق شده است. جعل هویت. همانطور که می توان حدس زد، برخی از افراد سعی کردند پلیس اطلاعات نادرست را در مورد هری بازده بالا بیاورند، اما توییتر از انجام اقدام خودداری کرد و اظهار داشت که توئیت های طنز یا مسخره آمیز را به عنوان اطلاعات نادرست علامت گذاری نمی کند. همچنین پست‌هایی را که به حساب‌های جعل شده پیوند می‌دهند یا به آن ارجاع می‌دهند، ممنوع نمی‌کند.

بنابراین، در حال حاضر، هری بازده بالا از کسانی که به توییتر نیاز دارند تا به آنها بگوید چه چیزی درست است و چه اطلاعات نادرستی است، در امان است. در همین حال، ایلان احتمالاً به خاطر یک پست ترول که رقیب پست ترول خودش است، می خندد.

اعتبار تصویر: JD Lasica

منبع