توسعه‌دهنده Minecraft می‌گوید NFT‌ها، فناوری بلاک‌چین در بازی مجاز نیستند زیرا سودجویی را تشویق می‌کنند.

Mojang اضافه می کند که شرکت ها اخیراً پیاده سازی NFT را راه اندازی کرده اند که با فایل های دنیای Minecraft و بسته های پوستی مرتبط است. اینها را می توان با انجام فعالیت های داخل و خارج از بازی یا با خرید مستقیم آنها به دست آورد.

Mojang توضیح داد: «هر یک از این استفاده‌ها از NFT و دیگر فناوری‌های بلاک چین، مالکیت دیجیتالی را بر اساس کمبود و محرومیت ایجاد می‌کند، که با ارزش‌های Minecraft برای گنجاندن خلاقانه و بازی با هم همخوانی ندارد.

تعداد افرادی که بازی Minecraft را انجام می‌دهند در آگوست گذشته بیش از 141 میلیون نفر تخمین زده شد و این بازی با بیش از 238 میلیون نسخه در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های تمام دوران قرار دارد. موجانگ اشاره می‌کند که برخی از این بازیکنان و سازندگان از Minecraft برای ایجاد، تجارت و فروش NFT‌هایی مانند پوسته‌ها یا دنیاها استفاده می‌کنند.

به طور خلاصه: علیرغم مخالفت مداوم مصرف کنندگان علیه NFT ها و فناوری بلاک چین که در بازی ها ادغام شده است، شرکت ها همچنان آنها را به عنوان عناوین به نفع بازیکنان معرفی می کنند (ترجمه: برای کسب درآمد بیشتر). با این حال، استودیو Mojang متعلق به مایکروسافت، از این روند دوری می‌کند و تأیید می‌کند که این فناوری به طور رسمی در پرفروش‌ترین بازی جهان، Minecraft، مجاز نخواهد بود.

بسیاری از گیمرها نگران ادغام NFT ها یا نوعی فناوری بلاک چین در عناوین مورد علاقه خود هستند که به طور بالقوه تجربه ای را که سال ها از آن لذت می بردند، خراب می کند. برخی از این افراد خواستار توضیح درباره موضع Mojang در قبال توکن‌های غیرقابل تعویض شده‌اند که این شرکت پاسخ طولانی‌ای به آن ارسال کرد.

بخونید:  گزارش Take-Two نشان می دهد که GTA 6 می تواند در اوایل سال آینده وارد شود

این شرکت گفت که ذهنیت سوداگرانه قیمت گذاری و سرمایه گذاری NFT ها سودجویی را تشویق می کند و تمرکز را از بازی دور می کند. همچنین ابراز نگرانی کرد که برخی از NFT های شخص ثالث ممکن است قابل اعتماد نباشند و به طور بالقوه دست خریداران را خالی بگذارند. ناپدید شدن مدیران دارایی و NFTهایی که با قیمت‌های متورم مصنوعی یا تقلبی فروخته می‌شوند، مشکلات دیگری هستند که موجانگ نمی‌خواهد با بازی‌ای که تعداد زیادی بازیکن جوان دارد مرتبط شود.

پست به طور خلاصه با “[B]فن‌آوری‌های lockchain مجاز نیستند در برنامه‌های سرویس گیرنده و سرور Minecraft ما ادغام شوند و همچنین نمی‌توان از آنها برای ایجاد NFT مرتبط با محتوای درون بازی، از جمله جهان‌ها، پوسته‌ها، آیتم‌های پرسونا یا سایر مدها استفاده کرد.

شواهد زیادی وجود دارد که ثابت می‌کند NFT در بازی‌ها چیزی است که بیشتر مردم نمی‌خواهند: واکنش شدید طرفداران به توسعه‌دهندگان Stalker 2 که بعداً NFT‌ها را از بازی آینده حذف کردند. Ubisoft پشتیبانی NFT را برای Ghost Recon Breakpoint خاموش می کند. و حتی خود توسعه دهندگان بازی مخالف این عمل هستند. همچنین شاهد بودیم که صاحبان NFT های F1 Delta Time پس از بسته شدن بازی با توکن های تقریباً بی ارزش باقی مانده اند.منبع