توسعه دهنده Hitman منشأ برداشت اصلی استودیو از 007 را توضیح می دهد


آینده نگر: توسعه دهنده Hitman، IO Interactive در حال توسعه یک بازی جیمز باند است که تا حدودی امیدوارکننده است. این استودیو هنوز آماده به اشتراک گذاشتن جزئیات اصلی پروژه نیست، اما تا حدودی روشن کرده است که چگونه احیای سری Hitman باعث شد تا از کار بر روی Agent 47 به Agent 007 برسد.

در مصاحبه ای با Eurogamer این هفته، توسعه دهنده هیتمن، IO Interactive، در مورد اینکه چگونه و چرا تصمیم گرفت مجموعه ترور موفق خود را با بازی در مورد جاسوس نمادین ایان فلمینگ، جیمز باند دنبال کند، صحبت کرد. بحث در مورد این ایده خیلی زودتر از آن چیزی که برخی انتظار داشتند شروع شد.

طرفداران کارهای اخیر IO احتمالاً شیفته دیدن این شرکت در حال کار بر روی 007 هستند زیرا ساختار گیم پلی سه بازی آخر Hitman برای Bond مناسب به نظر می رسد. این شرکت ثابت کرده است که می‌تواند اکشن مخفیانه اجتماعی را در مکان‌های مختلف در سرتاسر جهان به نمایش بگذارد – یکی از عناصر اصلی فیلم‌های باند.

می توان فکر کرد که IO، Eon Productions و MGM پس از موفقیت عنوان Hitman در سال 2016 و دنباله های آن، به یک بازی جدید 007 علاقه مند شدند. با این حال، این ایده در حدود سال 2013 زمانی که IO شروع به کار بر روی اختراع مجدد Hitman کرد، ظهور کرد.

این استودیو قبلاً در مورد سختی های خود پیرامون استقبال ضعیف از Hitman Absolution در سال 2012 صحبت کرده بود. از زمان عرضه Hitman: Blood Money در سال 2006، IO تا حدودی در بیابان گم شد و شکست Absolution استودیو را وادار کرد تا در مورد همه کارهایش تجدید نظر کند.

کریستین الوردام، یکی از مالکان شرکت، گفت که وقتی IO شروع به ساخت مفهومی برای احیای Hitman در سال 2013 کرد، به زودی بحث در مورد یک بازی فانتزی جاسوسی آغاز شد. اندکی بعد، ایده الحاق 007 به فانتزی آنقدر قوی شد که استودیو از MGM و Eon در مورد آن سوال کند.

زمانی که IO در سال 2020 «پروژه 007» را معرفی کرد، فاش کرد که این بازی یک داستان اصلی خواهد بود که بر اساس هیچ یک از فیلم‌ها نیست. این جزئیات به تنهایی قابل توجه است زیرا تقریباً هر بازی باند یا اقتباس مستقیم از یک فیلم بوده است یا بر مواد آن تکیه کرده است. هاکان آبراک، یکی از مالکان، گفت بازی آینده IO چیزی خواهد بود که این رسانه می تواند آن را بازی خود بنامد که در کنار فیلم ها قرار می گیرد.

دلیل دیگری که این عنوان می تواند قابل توجه باشد این است که اولین بازی 007 در بیش از یک دهه گذشته خواهد بود. آخرین عنوانی که این شخصیت را به نمایش می گذاشت، 007 Legends در سال 2012 بود که جشنی از چندین فیلم باند بود. این بازی به قدری ناموفق بود که منجر به بسته شدن توسعه دهنده 25 ساله آن Eurocom شد. چند ماه پس از عرضه، سایر بازی‌های Bond 007 Legends و Activision (از جمله Blood Stone) از فهرست فروشگاه‌های دیجیتال به دلیل از دست دادن مجوز IP توسط ناشر حذف شدند.

در مورد Hitman، IO می‌گوید که این سریال در حال وقفه است زیرا روی Bond و احتمالاً پروژه MMO بعدی آن تمرکز دارد.منبع