توسعه دهنده Myst به دلیل استفاده از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در جدیدترین بازی مورد انتقاد قرار گرفت

شرکت Firmament که در ماه آوریل به دلیل توصیه‌اش مبنی بر داشتن 32 گیگابایت رم در رایانه‌های شخصی خود، خبرساز شد، هدف 1.285 میلیون دلاری Kickstarter خود را در سال 2019 با تقریباً 200000 دلار پشت سر گذاشت. هیجان زیادی در اطراف بازی وجود داشت، اما در حال حاضر دارای رتبه Mixed در استیم است، اصطلاحی که می تواند برای نقدهای منتقدان آن نیز به کار رود.

سیان نگفت که چرا صداپیشه ها اعتباری ندارند، یا اینکه چگونه از هوش مصنوعی برای خلق اشعار، آهنگ ها و آثار هنری استفاده شده است.

این رمز و راز با آخرین اعتباری که روی صفحه ظاهر می شود پاسخ داده می شود: اطلاعیه محتوای دستیار هوش مصنوعی. تمام عناصر Firmament که هوش مصنوعی مولد به آنها کمک کرده است را بیان می‌کند: مجلات، سیاهه‌ها، چک‌لیست‌ها، روزنامه‌ها، داستان‌ها، آهنگ‌ها، شعرها، نامه‌ها، کاغذهای پراکنده. همه پرتره های پشتیبان؛ پرتره همه بنیانگذاران؛ نقاشی های “غروب آفتاب”؛ کاغذ دیواری هنر نو در راهروهای خوابگاه سوان. بنرهای تبلیغاتی؛ کیت عکس برگردان نشت ساحلی؛ همه سخنرانان، گوینده، موسس، و سایر سخنرانی‌ها. محتوای انحصاری پشتیبان

چیزی که از زمان عرضه Firmament در ماه مه بیشتر مورد توجه قرار گرفته، تیتراژ پایانی بازی است. Gregory Avery-Weir (از طریق Kotaku) متوجه شد که مشاغلی مانند صداپیشگی در لیست وجود ندارد.

در ماه مه، پرایم ماتر، ناشر System Shock، به دلیل استفاده از Midjourney برای ایجاد تصویری از شودان و به اشتراک گذاشتن آن در رسانه‌های اجتماعی، با موجی از انتقاد مواجه شد. توسعه دهنده Nightdive بعدا تایید کرد که هیچ هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی در بازی وجود ندارد.

بخونید:  Stealth CPU water block hides tubing behind the motherboard

کوتاکو با سیان تماس گرفت تا شرکت بتواند توضیح دهد که هوش مصنوعی چقدر در ساخت این بخش‌های بازی کمک کرده است. توسعه دهنده تاکید کرد که همانطور که از نامش مشخص است، هوش مصنوعی فقط در این عناصر کمک می کند. آنها را به طور کامل خلق نکرده است. در مورد صداها، 100% مواقع توسط انسان اجرا می‌شد، اما صدای اجرای نهایی، زیر و بمی صدا و لحن با استفاده از یک سرویس هوش مصنوعی اصلاح شد.

یک سیب زمینی داغ: Firmament، بازی ماجراجویی از توسعه دهنده Myst، Cyan، به دلیل گنجاندن سنگین «محتوای با کمک هوش مصنوعی» مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. این در تعدادی از زمینه ها، از جمله نوشتن داستان، صدای شخصیت ها، و هنر استفاده می شود.

استفاده از هوش مصنوعی مولد در بازی‌ها شبیه وضعیت NFT در سال گذشته است: توسعه‌دهندگان همچنان از این فناوری‌های جدید در عناوین خود استفاده می‌کنند، حتی اگر اکثریت قریب به اتفاق بازیکنان آن‌ها را نمی‌خواهند. نظرات کاربران زیادی برای Firmament وجود دارد که در مورد استفاده از هوش مصنوعی شکایت دارند، البته به حامیان خشمگین نیز اشاره ای نمی شود.

این فقط شرکت های بازی سازی نیستند که به خاطر این عمل مورد انتقاد قرار می گیرند. عفو بین‌الملل برای بزرگداشت دومین سالگرد اعتراضات علیه افزایش مالیات اعمال شده توسط دولت کلمبیا در دوران اوج کووید-19، تصاویری از حوادثی را منتشر کرد که توسط یک هوش مصنوعی مولد ایجاد شده‌اند.منبع