توسعه دهنده Xbox Series S “سیب زمینی” را به دلیل قفل کردن Gotham Knights با سرعت 30 فریم بر ثانیه در کنسول ها مقصر می داند.


یک سیب زمینی داغ: ما عادت کرده‌ایم بازی‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس را ببینیم که حالت‌های عملکردی با نرخ فریم را افزایش می‌دهند، اما Gotham Knights نه. عنوان مورد انتظار Rocksteady یکی از محدودیت هایی را خواهد داشت که اغلب در کنسول های نسل قبل مشاهده می کردیم: محدودیت 30 فریم در ثانیه. به گفته یک توسعه دهنده، تقصیر در “سیب زمینی” Xbox Series S است.

فلور مارتی، تهیه‌کننده اجرایی Gotham Knights اخیراً از طریق Discord تأیید کرده است که بازی با نرخ 30 فریم در ثانیه@4K روی Xbox Series X/S و PS5 قفل خواهد شد. عنوان فاقد حالت عملکرد آشنا است که برخی از وفاداری/رزولوشن گرافیکی را فدای نرخ فریم بالاتر می کند.

این شرکت می‌گوید دلیل این تصمیم «نوع ویژگی‌هایی» است که در Gotham Knights یافت می‌شود، مانند گزینه co-op کاملاً بدون اتصال در دنیای بسیار دقیق، به این معنی که کاهش وضوح برای افزایش فریم در ثانیه ساده نیست. ظاهرا

با توجه به اینکه برادران وارنر قبلاً برنامه‌های نسخه‌های PS4/Xbox One بازی Gotham Knights را لغو کرده بود تا “بهترین تجربه ممکن از گیم‌پلی” را برای بازیکنان فراهم کند، این موضوع غافلگیرکننده بود.

لی دوونالد، هنرمند فنی ارشد شخصیت از Rocksteady، توییت کرد که مقصر اصلی ویژگی‌های بازی نیست. این Xbox Series S است. او می‌گوید که سری ارزان‌تر Xbox خیلی بهتر از نسل قبلی خود نیست. و از آنجایی که بازی‌های چند پلتفرمی باید برای پایین‌ترین عملکرد بهینه‌سازی شوند، XBS که دوونالد آن را «سیب‌زمینی» می‌نامد، «یک نسل کامل از بازی‌ها» را به هم می‌زند.

جای تعجب نیست که توییت‌های دوونالد واکنش قوی ایجاد کرد. او در نهایت آنها را حذف کرد و اکنون کل حساب توییتر خود را حذف کرده است – حتی اگر او اولین توسعه دهنده ای نیست که از سازش برای کنسول شکایت می کند.

بخونید:  AMD Advantage همراه با ویژگی های جدید افزایش عملکرد روی دسکتاپ ها وارد می شود

ممکن است این کنسول فاقد قدرت باشد، اما Xbox Series S در نوامبر گذشته پرفروش‌ترین کنسول مایکروسافت در برخی بازارهای کلیدی بود. این شرکت اخیراً به‌روزرسانی‌هایی را برای بهبود زمان راه‌اندازی و دسترسی توسعه‌دهندگان به حافظه اضافی ارائه کرده است که می‌تواند عملکرد گرافیکی را در شرایط محدود حافظه بهبود بخشد. اما به نظر می رسد برای اجرای Gotham Knights با سرعت 60 فریم بر ثانیه کافی نبوده است.

البته دارندگان رایانه شخصی روی 30 فریم در ثانیه قفل نخواهند شد. صفحه Steam گوتهام نایتز اشاره می‌کند که می‌تواند با استفاده از GTX 1660 Ti/Radeon RX 590 و Core i5-9600K/Ryzen 5 3600، سرعت 60 فریم در ثانیه را با تنظیمات کم در 1080p بزند.

منبع