تولید تراشه کره جنوبی برای اولین بار از سال 2018 کاهش یافت

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، صنعت نیمه هادی کره جنوبی در ماه آگوست شاهد کاهش تولید 1.7- درصدی نسبت به سال گذشته بوده است که اولین کاهش سالانه از ژانویه 2018 است. این در حالی است که موجودی انبارها به 67.3 درصد رسیده و محموله های کارخانه کاهش یافته است (20.4- درصد). برای دومین ماه متوالی

این اولین نشانه از یک بخش تحت فشار نیست. بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه در ایالات متحده، Micron، دیروز فروش سه ماهه آن را تقریباً 2 میلیارد دلار کمتر از تخمین‌های وال استریت پیش‌بینی کرد، در حالی که غول ژاپنی NAND Kioxia گفت که در حال کاهش تولید است و در ماه‌های آینده تولید را 30 درصد کاهش خواهد داد.

به طور خلاصه: صنعت نیمه هادی کره جنوبی در شش ماه گذشته با مازاد موجودی مواجه بوده است. این باعث شد که سطح تولید سالانه برای اولین بار در چهار سال گذشته به دلیل کاهش تقاضا و بالا ماندن موجودی ها کاهش یابد. بار دیگر، انگشت اتهام به سمت رکود اقتصادی جهانی، به ویژه بازار رکود کالاهای الکترونیکی نشانه رفته است.

گزارش اخیر TrendForce پیش بینی می کند که قیمت فلش NAND در سه ماهه چهارم سال 15 تا 20 درصد کاهش می یابد. 3D NAND در سه ماهه سوم 30 تا 35 درصد کاهش یافت و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که 20 تا 25 درصد کاهش دیگر در سه ماهه چهارم خواهد بود. اما این خبر خوبی برای مصرف کنندگانی است که به دنبال خرید محصولاتی مانند درایوهای حالت جامد هستند که افت قیمت بیشتری را تجربه خواهند کرد.

بخونید:  Charles Martinet steps down as the voice of Mario after three decades

در اخبار مرتبط، فروش مانیتورهای بازی برای اولین بار کاهش یافت و اپل تولید آیفون 14 را کاهش داد.منبع

در حالی که وضعیت کنونی اقتصاد جهانی بخش بزرگی از مشکل است، بسیاری از آنچه اکنون شاهد آن هستیم، اثر پس از قرنطینه است. در آغاز و اوج همه‌گیری، تقاضا برای اقلام الکترونیکی به شدت افزایش یافت، زیرا بیشتر مردم جهان در خانه کار می‌کردند، یاد می‌گرفتند و بازی می‌کردند. شرکت‌ها نمی‌توانستند با مصرف‌کنندگان هماهنگی داشته باشند، که به در دسترس بودن پایین و قیمت‌های بالا در آن زمان کمک می‌کرد. اما پایان محدودیت‌ها و تقاضای خنک‌کننده، بسیاری از شرکت‌های تولید تراشه را با سهام مازاد بر جای گذاشت.

سامسونگ همچنین هشدار داد که نیمه دوم سال 2022 نیمه سختی خواهد بود. بر اساس گزارش IC Insights، حجم بازار DRAM بین ماه می و جولای به نصف کاهش یافت و این الگو قرار نیست تغییر کند.