تولید تصویر هوش مصنوعی با ادغام بومی Adobe Firefly به فتوشاپ می آید


به طور خلاصه: مشترکین فتوشاپ اکنون می توانند از مدل های هوش مصنوعی مولد Adobe برای دستکاری تصاویر موجود بر اساس درخواست ها استفاده کنند. این شرکت ابزار جدیدی را به نمایش گذاشت که به کاربران اجازه می‌دهد با حفظ تصویر ثابت، اشیا را اضافه یا حذف کنند. آخرین نسخه فتوشاپ همچنین شامل سایر موارد نسبتاً جزئی است.

Adobe Firefly در آخرین نسخه فتوشاپ این هفته وارد شد. مهم‌ترین ابزار اضافه شده آن یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Generative Fill است که می‌تواند از اعلان‌ها برای تبدیل هموار اما چشمگیر تصاویر استفاده کند.

نمایش های قبل و بعد این شرکت نشان می دهد که فتوشاپ اشیاء جدیدی را به تصاویر اضافه می کند و مرزهای تصویر را گسترش می دهد. یک مثال، عکس پرتره یک گل را به منظره ای تبدیل می کند که میدانی پر از گل های مشابه با کوه ها در پس زمینه را به تصویر می کشد. دیگری یک گودال، یک حصار و یک کامیون را به تصویر سگی که در جاده می دود اضافه می کند. نمایش‌های چندگانه انعکاس‌های دقیقی را در آب‌های تازه تولید شده نشان می‌دهند.

کاربران می‌توانند با انتخاب بخش‌هایی از یک تصویر و وارد کردن توصیف‌کننده‌های زبان طبیعی در یک درخواست، تغییراتی را ایجاد کنند. سپس این ویژگی ایده های بالقوه را بر اساس زمینه پیشنهاد می کند. هر عنصر جدید محتوای تولیدی برای حفظ تصویر بدون تغییر به یک لایه اختصاصی می رود.

هوش مصنوعی می تواند به صورت معکوس نیز کار کند. ابزار حذف فتوشاپ می تواند اشیا را از تصاویر برش دهد و در عین حال تداوم بصری را در پس زمینه های پیچیده حفظ کند. فتوشاپ قبلاً از Content-Aware Fill برای حذف اشیاء ناخواسته از عکس ها با نتایج متفاوت استفاده می کرد.

بخونید:  شکایت ادعا می کند که سنسور اکسیژن خون اپل واچ دارای تعصب نژادی است

به روز رسانی فتوشاپ همچنین هر زمان که کاربران انتخاب می کنند، یک نوار منوی مبتنی بر زمینه اضافه می کند. نوار ابزارها و اقدامات توصیه شده برای کاهش تعداد کلیک های مورد نیاز برای یک کار پیچیده را فهرست می کند. یک ابزار گرادیان بهبود یافته نیز کنترل دقیق تری را به کاربران می دهد.

در ماه مارس، ادوبی فایرفلای، نام جمعی کتابخانه‌های هوش مصنوعی خود را فاش کرد، در حالی که برنامه‌هایی را برای اتصال آن به برنامه‌هایی مانند Creative Cloud، Document Cloud، Experience Cloud و گردش‌های کاری Adobe Express تأیید کرد. این شرکت همچنین بر قصد خود برای جلوگیری از مناقشات مربوط به حق چاپ در مورد هوش مصنوعی مولد تاکید کرد، اما مشخص نیست که آیا Adobe موفق خواهد بود یا خیر.

Adobe Firefly را روی عکس‌های استوک، محتوای مالکیت عمومی و مطالب دارای مجوز باز آموزش داده است، به این معنی که هر چیزی که کاربران با Generative Fill می‌سازند باید از نظر قانونی برای انتشار بی خطر باشد. با این حال، این بدان معنی است که همه مشارکت کنندگان عکس سهام Adobe بدون پرداخت غرامت مناسب به آموزش هوش مصنوعی این شرکت کمک می کنند. مشترکان Cloud می توانند به صراحت کار خود را با یک برچسب خاص از آموزش هوش مصنوعی حذف کنند. Adobe برنامه های خود را برای اصلاح وضعیت پس از خروج Firefly از نسخه بتا روشن خواهد کرد.منبع