تولید رزبری پای به دلیل مشکلات زنجیره تامین همچنان با مشکل مواجه است

حدود پنج ماه از آن زمان می گذرد، پس وضعیت در حال حاضر کجاست؟ در جریان پخش زنده اخیر یوتیوب، جف گیرلینگ گفت که با آپتون صحبت کرده و در مورد این موضوع سؤال کرده است. آپتون به او گفت که همه چیز از پست آوریل همچنان پابرجاست، به این معنی که آنها هنوز عرضه محدودی دارند و همچنان مشتریان OEM را که برای تجارت به آنها نیاز دارند، در اولویت قرار می دهند. با این اوصاف، آپتون خاطرنشان کرد که در حال محدود کردن مقداری عرضه برای مشتریان خرده‌فروشی هستند.

در ماه آوریل، Ebon Upton، رئیس Raspberry Pi، گفت که آنها توانسته‌اند به طور مداوم هر ماه حدود نیم میلیون رایانه تک‌برد و محصول Compute Module بسازند و پیش‌بینی می‌کنند که در ماه‌های آینده با این نرخ بسازند.

اعتبار تصویر: هریسون برادبنتمنبع

آپتون در آن زمان همچنین گفت که آنها محموله‌ها را به مشتریان تجاری و صنعتی که برای اداره کسب‌وکار خود به Raspberry Pis نیاز دارند، اولویت می‌دهند و اذعان داشت که معیشت برخی از مردم در خطر است. این بدان معنی است که مشتریان فردی که Pi برای یک پروژه خانگی یا نمونه سازی اولیه را در نظر می گیرند، ممکن است با تاخیرهایی مواجه شوند.

به طور خلاصه: امروزه در دسترس بودن لوازم الکترونیکی مصرفی مورد تقاضا از جمله کنسول های بازی و کارت های گرافیک در مقایسه با ابتدای سال بسیار سالم تر است، اما در همه جا وجود ندارد. همانطور که کسانی که در بازار Raspberry Pi هستند می‌توانند تأیید کنند، پیدا کردن یک Raspberry Pi در حال حاضر به همان اندازه که نه ماه پیش بود کار سختی است، مگر اینکه بخواهید برای یکی از آنها از یک بازار شخص ثالث پول بیشتری بپردازید. بدتر از آن، وضعیت احتمالاً به این زودی ها بهبود نخواهد یافت.

بخونید:  با کاهش شدید قیمت NAND، SSD ها بسیار ارزان تر می شوند

اگر به دلایلی کاملاً به Raspberry Pi ASAP نیاز دارید، Geerling توصیه می‌کند مستقیماً به Raspberry Pi ایمیل بزنید و وضعیت خود را توضیح دهید تا ببینید آیا آنها می‌توانند استثنا قائل شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید خط را رد کنید، اما اگر واقعاً نیاز دارید، ممکن است بتوانند با شما کار کنند.

رزبری پای اوایل امسال دهمین سالگرد خود را جشن گرفت. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که تا به امروز بیش از 45 میلیون دستگاه فروخته است – رقمی که بدون شک حدود 7 ماه بعد بالاتر است.