تویوتا به طور تصادفی اطلاعات میلیون ها مشتری را برای نزدیک به یک دهه افشا کرد

تقریباً 2.15 میلیون مشتری درگیر بودند و همه از طریق آدرس ایمیلی که تویوتا در پرونده دارد مطلع می شوند. به گفته تویوتا، داده‌های افشا شده در 17 آوریل 2023 مهر و موم شدند. یک مرکز تماس اختصاصی نیز برای پاسخ‌گویی به سؤالات مشتریان مرتبط راه‌اندازی شده است.

تویوتا تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر سوء استفاده از داده‌ها دریافت نکرده است، و همچنین نمی‌داند که آیا کسی این اطلاعات را در طول دوره باز کپی کرده است یا خیر.

در فوریه همان سال، تویوتا مجبور شد تولید برخی از تاسیسات خود را به دلیل حمله سایبری به یکی از تامین کنندگان خود متوقف کند. در آن زمان تخمین زده می شد که این حمله می تواند 400 میلیون دلار هزینه برای شرکت داشته باشد و تولید حدود 13000 خودرو را به عقب برگرداند.

سیستم نادرست پیکربندی شده از آن زمان رفع شده است. یک سخنگوی به رویترز گفت که این شرکت کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی ژاپن را در مورد این حادثه مطلع کرده است.

به طور خلاصه: تویوتا پس از اینکه اخیرا متوجه شد که یک سرور پیکربندی نادرست اطلاعات مشتریان را در وب برای نزدیک به یک دهه افشا کرده است، در حالت عذرخواهی است. این خودروساز ژاپنی گفت که خطای انسانی عاملی برای عمومی شدن یک سرور ابری از نوامبر 2013 بوده است. داده های مشتریان در دسترس عموم شامل شناسه ترمینال داخل خودرو و شماره شاسی و همچنین اطلاعات مکان و زمان خودرو بود.

این خودروساز اقداماتی را برای اطمینان از ایمن بودن سایر سیستم های آنلاین خود و کاهش احتمال وقوع یک حادثه تکراری در آینده انجام می دهد. علاوه بر آموزش بهتر کارمندان، تویوتا قصد دارد یک برنامه ممیزی ابری راه اندازی کند و به طور مداوم تنظیمات سیستم ابری را نظارت کند.

بخونید:  Apple Watch Series 8 Pro مقاوم ممکن است به باندهای جدیدی نیاز داشته باشد

این روزها حملات سایبری و نشت داده ها به یک دوجین تبدیل شده است و تویوتا در طول سال ها سهم عادلانه ای از مشکلات خود را تجربه کرده است. در سال 2022، تویوتا گفت که یک پیمانکار فرعی به طور تصادفی کد منبع و یک کلید دسترسی را در GitHub آپلود کرده است که می‌توانست برای دسترسی به آدرس ایمیل نزدیک به 300000 مشتری استفاده شود.

یک نقص امنیتی کلیدی مبتنی بر شبیه سازی در سال 2020 میلیون ها خودروی تویوتا، کیا و هیوندای را در معرض سرقت قرار داد.

اعتبار تصویر: ترافیک توسط بری تان، تویوتا توسط چندلر کروتندنمنبع