توییتر قبل از اینکه افشاگر با اتهامات علنی منتشر شود، با تسویه حساب ۷ میلیون دلاری موافقت کرد

تیم ماسک خواستار این بود که تاریخ محاکمه چند هفته از 17 اکتبر به تعویق بیفتد تا اتهامات زاتکو بررسی شود. اگرچه صدراعظم کاتلین مک کورمیک این درخواست را رد کرد، اما موافقت کرد که ادعاهای افشاگر می تواند به پرونده ماسک اضافه شود. حتی چهار هفته تاخیر [of the trial] مک کورمیک گفت، خطر آسیب بیشتر به توییتر بسیار زیاد است که قابل توجیه نیست.

تیم حقوقی ماسک از زاتکو احضار کرده است تا در محاکمه آتی شهادت دهد که در آن میلیاردر سعی می کند بدون پرداخت هزینه 1 میلیارد دلاری از قرارداد واگذاری رها شده خود فرار کند.

وکلای ماسک قرار است امروز زاتکو را برکنار کنند. او روز سه شنبه در مقابل کمیته قضایی سنا حاضر خواهد شد.

بر اساس $/bot، این معامله عالی است

— ایلان ماسک (@elonmusk) 1 سپتامبر 2022

توییتر ادعاهای زاتکو را یک روایت نادرست خوانده است. در این گزارش آمده است که کارگر سابق “تبر بزرگی برای خرد کردن” دارد و در طول مدت حضورش در توییتر مسئول هرزنامه نبوده است. اسپیرو از زاتکو دفاع کرد و گفت که به جای اینکه پولش را بگیرد و راه برود، با شکایاتش به کنگره و نهادهای نظارتی رفت.

وال استریت ژورنال به نقل از افراد ناشناس که با این موضوع آشنا هستند، گفت که پرداخت 7 میلیون دلار بخشی از تسویه حساب مربوط به غرامت از دست رفته زاتکو پس از اخراج او توسط توییتر بود. و اگرچه این معامله شامل یک توافق عدم افشا بود که به این معنی بود که او نمی‌توانست شرکت را به صورت عمومی تحقیر کند، اما همچنان به او اجازه می‌داد تا به عنوان یک افشاگر دولتی در مورد زمان خود در شرکت عمل کند.