توییتر یک حامی بعید در رهبر طالبان پیدا می کند که از متای «تحمل» انتقاد می کند

یک سیب زمینی داغ: ایلان ماسک ممکن است در مورد Threads مانند توییتر عرق کند که به سریع ترین برنامه در حال رشد در تمام دوران تبدیل شود، اما حداقل می تواند روی حمایت انس حقانی، یکی از رهبران ارشد طالبان، که تعهد توییتر به آزادی بیان را تحسین کرده و متا را مورد انتقاد قرار داده است، حساب کند. “سیاست عدم تحمل.”

به گزارش بی بی سی، در اوایل ماه مه سال 2021، زمانی که نیروهای ایالات متحده و ناتو خروج نهایی خود را از افغانستان آغاز کردند، طالبان یک کمپین جامع رسانه های اجتماعی را راه اندازی کردند. این شامل توییت‌ها و هشتگ‌های مربوط به پیروزی‌های گروه و تلاش‌ها برای جلب حمایت بود که کاملاً در تضاد با مخالفت قبلی آنها با فناوری مدرن غربی بود.

ماسک قبل از اینکه توئیتر را تصاحب کند، در مورد تبدیل این پلتفرم به سنگر آزادی بیان صحبت کرد. او بعداً پس از نتایج یک نظرسنجی، حساب های تعلیق شده، از جمله حساب های دونالد ترامپ را بازگرداند. به نظر می‌رسد که سیاست تعدیل محتوای ضعیف‌تر این شرکت برای حقانی جذاب است.

به نظر می‌رسد تمرکز بر آزادی بیان توییتر یک ویژگی جذاب برای طالبان است، چیزی که ماسک در زمانی که رقیب Threads بیش از 100 میلیون کاربر را در پنج روز جذب کرده است، تأییدی نیست. متا استفاده طالبان از فیس بوک و واتس اپ را محدود کرده است، بنابراین بعید است که این گروه یک حساب رسمی Threads باز کند.

منبع

به گزارش اینسایدر، پدر حقانی، جلال الدین حقانی، شبکه حقانی را تأسیس کرد که در سال 2021 از سوی دولت ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی شد، یک دهه پس از آن که طالبان به همین عنوان نامگذاری شدند. به گفته مرکز ملی مبارزه با تروریسم، این گروه “کشنده ترین و پیچیده ترین گروه شورشی” در افغانستان در دوران اشغال تحت رهبری ایالات متحده به شمار می رفت.

یکی از اعضای طالبان به رادیو تلویزیون بریتانیا گفت: «طالبان می خواستند با تبلیغات آنها مقابله کنند و به همین دلیل ما نیز روی توییتر تمرکز کردیم. رسانه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای تغییر درک عمومی هستند.

حتی قبل از اینکه ماسک این ویژگی را به صورت پولی تبدیل کند، به برخی از اعضا تیک تأیید آبی داده شد. پس از تغییر ماسک، حداقل دو مقام طالبان و چهار حامی برجسته در افغانستان در حال حاضر هزینه چک مارک ها را پرداخت می کنند.

شما در اینجا آزاد هستید که خود واقعی خود باشید

– ایلان ماسک (@elonmusk) 11 جولای 2023

توییتر دو مزیت مهم نسبت به دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی دارد.
اولین امتیاز آزادی بیان است. امتیاز دوم ماهیت عمومی و اعتبار توییتر است. توییتر مانند متا سیاست نابردباری ندارد. پلتفرم های دیگر نمی توانند آن را جایگزین کنند. pic.twitter.com/oYQTI3hgfI

بخونید:  مهندس سابق Ubiquiti به دلیل سرقت اطلاعات شرکت و تلاش برای اخاذی به شش سال محکوم شد

– انس حقانی(@AnasHaqqani313) 10 جولای 2023

حقانی در توئیتی پستی مبنی بر دو مزیت مهم توییتر نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. اولین امتیازی که او تحسین می کند آزادی بیان آن است، در حالی که دومین امتیاز عمومی بودن و اعتبار توییتر است. او نوشت: “تویتر سیاست نابردباری مانند متا ندارد. پلتفرم های دیگر نمی توانند جایگزین آن شوند.”