تیم ناسا که UAP را مطالعه می کند، خواستار داده های با کیفیت بالاتر است

چنین داده هایی وجود دارد، اما یک مشکل وجود دارد: طبقه بندی شده است.

چه اتفاقی افتاده؟ ناسا تابستان گذشته اعلام کرد که در حال جمع آوری یک تیم مستقل برای مطالعه UAP یا پدیده های ناشناخته هوایی (که قبلا به عنوان بشقاب پرنده شناخته می شد، اما اکنون پدیده های غیرعادی ناشناس نامیده می شود) را تشکیل می دهد. آژانس فضایی اولین جلسه عمومی را با حضور تیم سفارش داده شده در این هفته قبل از رسیدن گزارش آنها در تابستان امسال برگزار کرد و این یک نمایش سگ و پونی از ابتدا بود.

متأسفانه، کسانی که به یک تفنگ سیگاری امیدوار هستند باید کمی بیشتر صبر کنند. اسپرگل گفت: “منشا UAP ها نامشخص است.”

با توجه به وسعت غیر قابل درک فضا، به نظر بسیار غیرممکن به نظر می رسد که ما در جهان تنها باشیم. هیچ کمبودی در تئوری‌ها وجود ندارد، از جمله این باور که فرازمینی‌ها برای مدت طولانی از زمین بازدید می‌کنند و دولت بیش از آنچه ما تصور می‌کنیم درباره این موضوع می‌داند.

دیوید اسپرگل، رئیس تیم ناسا که UAP را مطالعه می‌کند، گفت که پس از مرحله جمع‌آوری داده‌های اولیه، آنها متوجه شدند که تلاش‌های جمع‌آوری داده‌های کنونی غیرسیستماتیک و پراکنده در آژانس‌های مختلف است. علاوه بر این، داده ها اغلب با استفاده از ابزارهایی جمع آوری می شوند که برای جمع آوری داده های علمی کالیبره نشده اند.

“فقدان داده های با کیفیت بالا، نتیجه گیری علمی در مورد ماهیت UAP را غیرممکن می کند.” – نیکولا فاکس، ناسا

اسپرگل همچنین به ننگ مرتبط با پدیده ها اشاره کرد و اینکه احتمالاً منجر به گزارش نشدن بسیاری از حوادث می شود. او گفت که ناسا می خواهد به از بین بردن این انگ کمک کند، که می تواند منجر به جمع آوری داده های با کیفیت بیشتر شود.

بخونید:  بایدن می‌گوید که اگر هوش مصنوعی خطرناک باشد، باید دید

اعتبار تصویر: فضانورد اثر پیکسابی، حقیقت اثر جاناتان مارتینمنبع

در اواخر سال گذشته، پرزیدنت بایدن قانون مجوز دفاع ملی 2023 (NDAA) را امضا کرد که شامل اصلاحیه ای بود که از افشاگرانی که اطلاعاتی در مورد “هر گونه فعالیت یا برنامه توسط یک بخش یا سازمان دولت فدرال یا یک پیمانکار چنین اطلاعاتی ارائه می دهند محافظت می کند.” بخش یا آژانس مربوط به پدیده‌های غیرعادی ناشناس، از جمله در رابطه با بازیابی مواد، تجزیه و تحلیل مواد، مهندسی معکوس، تحقیق و توسعه، شناسایی و ردیابی، آزمایش توسعه یا عملیات، و حفاظت و اجرای امنیتی.

به این ترتیب، تیم ناسا تنها در حال تجزیه و تحلیل داده های طبقه بندی نشده از نهادهای دولتی غیرنظامی، داده های تجاری و «داده های سایر منابع» است. اگر آنها به عمد بهترین شواهد را حذف می کنند، چرا اصلاً به خود زحمت می دهند؟

نه فقط هر داده ای، بلکه داده های با کیفیت بالا. دانیل ایوانز، دستیار معاون معاون پژوهشی علمی در ناسا، گفت که هدف تیم این نیست که به عقب برگردیم و به فیلم‌های دانه‌دار UAPها نگاه نکنیم. احتمالاً، کسی می‌خواهد بالاترین کیفیت داده‌های موجود را که با استفاده از پیچیده‌ترین تجهیزات موجود گرفته شده است، مطالعه کند.

می توان یک عمر از سوراخ خرگوش UAP عبور کرد و به سختی سطح آن را خراش داد. اخیراً تحرکات زیادی در مورد این موضوع صورت گرفته است که باعث شده برخی معتقد باشند که ما در مراحل اولیه افشای عمومی هستیم.

فاکس گفت که مشاهده‌های UAP خود طبقه‌بندی نشده‌اند، اما پلتفرم‌های حسگر مورد استفاده برای ضبط داده‌ها طبقه‌بندی شده‌اند. تصور کنید یک جت جنگنده از مجسمه آزادی عکس بگیرد. آن تصویر طبقه بندی می شود – نه به دلیل سوژه بلکه به دلیل سیستم دوربینی که برای گرفتن آن استفاده می شود. به طور خلاصه، دولت می‌خواهد قابلیت‌های جمع‌آوری داده‌هایش برای سایر کشورها یک راز باقی بماند.

بخونید:  چه بحران اقتصادی؟ 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان امسال 852 میلیارد دلار ثروتمندتر هستند
همه اینها در 15 دقیقه اول جلسه چهار ساعته انجام شد.

فاکس گفت: “ماهیت علم درک بهتر ناشناخته ها است و برای انجام این کار، دانشمندان ما به داده ها نیاز دارند.”

نیکولا فاکس، معاون مدیر علوم در ناسا، گفت که این مطالعه به منظور ایجاد یک نقشه راه در مورد چگونگی استفاده از ابزارهای علمی برای ارزیابی و طبقه‌بندی ماهیت UAPها در آینده انجام شده است. فاکس افزود، این نقشه راه به دولت کمک می کند تا داده های قابل استفاده برای توضیح ماهیت UAP های آینده را به دست آورد.