تیم هدست Reality Pro اپل می خواست سیری را برای دستیار صوتی توانمندتر کنار بگذارد

به لطف موضع سختگیرانه اپل در مورد حریم خصوصی، مهندسان از ساخت ابزارهای تحلیلی برای سیری منع شدند که آنها را مجبور کرد بدون هیچ معیار استفاده برای دستیار صوتی کار کنند. هر داده‌ای که توسط تیم علم و مهندسی داده جمع‌آوری شد، هرگز برای بهبود سیری استفاده نشد، و باعث شد برخی از کارمندان این فرآیند را به‌عنوان «اتلاف وقت و پول» رد کنند.

به طور خلاصه: سیری ممکن است بین میلیون‌ها کاربر آیفون از سراسر جهان محبوب باشد، اما همه در اپل تحت تأثیر دستیار صوتی قرار نمی‌گیرند. این بر اساس یک گزارش جدید بمب‌گذاری شده از The Information است که ادعا می‌کند برخی از مهندسان اپل که بر روی هدست Reality Pro آینده این شرکت کار می‌کنند، آنقدر از این نرم‌افزار ناراضی هستند که به فکر ایجاد جایگزین خود برای کنترل دستگاه واقعیت ترکیبی هستند.

رویکرد محافظه‌کارانه اپل به هوش مصنوعی مهندسانش را ناامید کرد و بسیاری از آنها علیرغم درخواست شخصی کوک برای ماندن، شرکت را ترک کردند تا به رقبایی مانند گوگل بپیوندند تا روی مدل‌های زبان بزرگ کار کنند. سه مهندس سیری که اپل را به دنبال این اختلافات به مقصد گوگل ترک کردند عبارتند از Srinivasan Venkatachary، Steven Baker و Anand Shukla که همگی در سال 2019 با خرید استارتاپ LaserLike به شرکت کوپرتینویی پیوستند.منبع

این نشریه با بیش از سه دوجین کارمند سابق اپل (از طریق MacRumors) صحبت کرد که ادعا کردند سیری به طور گسترده در شرکت مورد تمسخر قرار گرفته است زیرا فاقد عملکرد حیاتی مورد انتظار از یک دستیار صوتی مدرن است. آنها ادعا کردند که مشکلات ناشی از تاکید خفه کننده اپل بر حفظ حریم خصوصی و کمال است که منجر به جنگ های مجازی و “مشاهده های داغ” بین رهبران ارشد مختلف بر سر هدایت دستیار مجازی اپل شد.

بخونید:  Linear TV viewing falls below 50% among US audiences for the first time

این گزارش همچنین توضیح می‌دهد که چگونه مهندسان اپل در سال 2019 پروژه‌ای به نام «Blackbird» را برای جایگزینی سیری آغاز کردند، اما علی‌رغم وعده‌های اولیه، در نهایت به نفع پروژه‌ای رقیب به نام «Siri X» که صرفاً هدف آن انتقال همه عملکردهای سیری به آن بود، کنار گذاشته شد. در دستگاه به جای ابر پردازش شود. با این حال، هیچ یک از عملکردهای پیشرفته بلک برد را نداشت، که گفته می شود عملکردی و پاسخگوتر از سیری بوده است و همچنین مدیران اپل را که از دموها مطلع بودند، تحت تاثیر قرار داده است.

مدیران اپل، از جمله تیم کوک، مدیر عامل اپل، به جای استفاده از هوش مصنوعی برای واکشی پاسخ‌های مکالمه‌ای از وب مانند ChatGPT، از سیری می‌خواستند با مجموعه‌ای از پاسخ‌های از پیش نوشته شده پاسخ دهد تا از پاسخ‌های خارج از ریل جلوگیری کند. شرمندگی برای شرکت این امر مانع از رشد نرم افزار شد و مانع از رقابت آن با دستیار گوگل و الکسا شد که منجر به نارضایتی گسترده در رتبه و پرونده شرکت شد.