تیم کوک می‌گوید علیرغم مخالفت‌های تیمش، برای عرضه هدست واقعیت ترکیبی اپل عجله دارد

با توجه به اینکه اپل به طور گسترده ای انتظار دارد نسل اول هدست واقعیت ترکیبی خود را در اواخر امسال عرضه کند، گزارش جدید نشان می دهد که ممکن است کمی ناامید کننده باشد. طبق گزارش فایننشال تایمز، تیم کوک، مدیر عامل اپل، ممکن است علیرغم آماده نبودن دستگاه برای پرایم تایم، در عرضه محصول عجله داشته باشد.

در هر صورت، انتظار می رود که این دستگاه در رویداد جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) در ژوئن امسال رونمایی شود، بنابراین برای یافتن اطلاعات بیشتر نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانیم.

منبع

طبق این گزارش، چارچوب زمانی راه اندازی نسل اول هدست واقعیت مختلط اپل، پس از اینکه تیم اول می خواست نسخه یک هدست را در سال جاری عرضه کند، به محل اختلاف بین تیم عملیاتی و تیم طراحی این شرکت تبدیل شد. کوک می‌خواست صبر کند تا طراحان بتوانند وسیله‌ای سبک‌تر بسازند که شبیه یک عینک باشد تا عینک اسکی حجیم.

بسیار مورد انتظار: هدست واقعیت ترکیبی اپل چند سالی است که در حال ساخت است، اما هنوز روشن نیست. چندین راهنمایی کننده مشخصات و ویژگی های فرضی آن را فاش کرده اند، اما اکثر آنها موافق هستند که این شرکت هنوز باید مشکلات مختلف را قبل از اینکه بتواند به صورت تجاری راه اندازی شود، حل کند.

ظاهراً کوک با تیم عملیاتی طرف شد و تصمیم گرفت برای پرتاب چراغ سبز نشان دهد. در حالی که منطق پشت تصمیم کوک فوراً مشخص نیست، دستگاه قبلاً چندین بار به تعویق افتاده است، که منجر به “فشار شدید” روی کوک و تیمش شده است تا دیگر آن را عقب نکشند.

شایعه شده است که این دستگاه 3000 دلار قیمت دارد که سه برابر قیمت Meta Quest Pro است که پس از کاهش قیمت 500 دلاری در اوایل ماه جاری، اکنون 1000 دلار قیمت دارد. اگر قیمت شایعه شده دقیق باشد، به این معنی است که این دستگاه بازار بسیار خوبی خواهد داشت، اگرچه اپل همچنان قصد دارد یک میلیون دستگاه را در 12 ماه اول بفروشد.

طبق گزارش‌ها، اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل در شکل کنونی خود به کاربران اجازه می‌دهد «فیلم‌های سه‌بعدی همه‌جانبه را تماشا کنند، تمرین‌های تعاملی انجام دهند یا با آواتارهای واقعی از طریق FaceTime اصلاح‌شده چت کنند».

با این حال، برخی از ناظران صنعت در مورد هدف فروش شایعه شک دارند. راس یانگ، مدیر عامل مشاوران زنجیره تامین نمایشگر (DSCC) و عضو داخلی اپل توییت کرد روز یکشنبه، با توجه به قیمت شایعه شده، گفت که یک میلیون واحد هدف “خیلی زیاد” است.