جان دیر برخی از امتیازات حق تعمیر را به مشتریان ارائه می دهد

جان دیر در فهرستی فرضی از شرکت‌هایی که مایل به تلاش بیشتر برای حبس کردن مشتریان خود هستند، در میان جدی‌ترین متخلفان قرار می‌گیرد. شرکت ایالات متحده ماشین آلات کشاورزی و سایر تجهیزات سنگین را می سازد، سپس محصولات نهایی را قفل می کند تا مشتریان نتوانند بدون مراجعه به نمایندگی مجاز آنها را تعمیر کنند.

AFBF می‌گوید یادداشت امضا شده توسط جان دیر می‌تواند الگویی برای سایر تولیدکنندگانی باشد که گروه لابی‌گری در حال حاضر با آن‌ها بحث می‌کند – گامی واقعی در جهت درست، حداقل روی کاغذ. اما این یادداشت همچنین می گوید که AFBF و جان دیر می توانند از توافق خارج شوند اگر هر قانون حق تعمیر به قانون ایالتی یا فدرال تبدیل شود.

به گفته دیوید گیلمور، معاون ارشد جان دیر، این توافقنامه “تعهد دیرینه دیر را برای اطمینان از داشتن ابزارهای تشخیصی و اطلاعات مورد نیاز مشتریان برای انجام بسیاری از تعمیرات در ماشین های خود، مجدداً تایید می کند.” این تقریباً همان چیزی است که JD تاکنون از انجام آن اجتناب کرده است، زیرا این شرکت به دلیل موضع ضد DIY خود و توانایی خود در غیرفعال کردن تجهیزات کشاورزی از راه دور مانند آنچه در آغاز جنگ روسیه و اوکراین انجام داد، به خوبی شناخته شده است.

در این یادداشت آمده است که John Deere نرم افزار، ابزار، کتابچه راهنما و سایر اسناد را در اختیار کشاورزان و تعمیرگاه های شخص ثالث قرار خواهد داد. به این ترتیب، مشتریان نهایی باید در انتخاب محل تعمیر تراکتور و ماشین آلات سنگین خود آزاد باشند، در حالی که نرم افزار، کپی رایت و اسرار تجاری John Deere به هیچ وجه در معرض خطر یا هک قرار نخواهد گرفت.

بخونید:  Canva: Design, Photo & Video 2.191.1 دانلود

AFBF فعالانه تلاش خواهد کرد تا از معرفی، ترویج یا حمایت از قوانین حق تعمیر توسط سازمان های ایالتی خود جلوگیری کند، در حالی که جنبش حق به تعمیر به آرامی در حال تبدیل شدن به یک موضوع سیاسی عمده در سراسر ایالات متحده است.منبع

چه اتفاقی افتاده؟ جان دیر سرانجام مغلوب شد و به مشتریانش حقوقی ارائه داد تا تجهیزات گران قیمت خود را هر طور که دوست دارند تعمیر و تعمیر کنند. با این حال، یک مشکل وجود دارد: اگر قوانین ایالتی یا فدرال در مورد حق تعمیرات اجرایی شود، امتیازات دیگر وجود نخواهد داشت.

با این حال، شرایط ممکن است به زودی تغییر کند، زیرا شرکت مستقر در ایلینویز با فدراسیون اداره مزرعه آمریکا (AFBF) به توافق رسیده است تا امتیازاتی را که بسیار به دنبال آن برای جنبش حق تعمیر است، بدهد.

AFBF و John Deere یادداشت تفاهمی امضا کرده‌اند که در آن به “یک موضوع طولانی مدت برای کشاورزان و دامداران در مورد دسترسی به ابزارها، اطلاعات و منابع” رسیدگی می‌شود.

این تفاهم نامه نقطه اوج چندین سال بحث بین AFBF و جان دیر است و دسترسی کشاورزان به کدهای تشخیصی و تعمیری، دستورالعمل ها (اپراتور، قطعات، خدمات) و راهنمای محصول را رسمیت می بخشد. علاوه بر این، این شرکت متعهد می شود که “با کشاورزان و فروشندگان برای حل و فصل مشکلات در صورت بروز مشکل تعامل داشته باشد” و موافقت می کند که حداقل دو بار در سال با نمایندگان AFBF برای ارزیابی پیشرفت ملاقات کند.