جدیدترینهای «یو آی سی»:

این مقام مسئول گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۳۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاههای استان تهیه شده که با بررسی نمونههای انجام شده، ۳۶۶ هزار و ۸۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است. به گزارش خبری برنا در هرمزگان ؛ در این بیانیه آمده است : فوت قریب به ۱۷۰۰ نفر از هم استانی های عزیز از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تا به امروز داغ سنگینی است که قابل جبران نیست . او وضعیت این روزهای این بیمارستان را بسیار نامطلوب توصیف کرد و افزود: از مجموع ۴۲۰ بیمار کرونایی که در بیمارستان قائم (عج) داریم ۱۱۷ نفر از آنان در بخش آی. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، از از افزایش آمار مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ به پنج هزار و ۵۹۱ نفر از ابتدای شیوع بیماری تا کنون خبر داد و برای آنان غفران الهی مسالت داشت. وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ۳ هزار و ۱۰۰ نفر در بیمارستان بستری شدهاند و متاسفانه ۱۳۶ نفر فوتی مثبت کرونا در شهرستان ثبت شده است.

او افزود:خیلی از بیماران خوب و ترخیص میشوند، ولی فوت یک بیمار هم برای ما خیلی سخته خواهد بود. ۱.۵ میلیارد ساخت این بخش را خیّر تقبل کرده و با اعتبار ۲۰ میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی تجهیز شده است استاندار گلستان در مراسم افتتاح این بخش گفت: با اضافه شده ۲۰ تخت به ۵۰ تخت قبلی آی سی یو در گنبدکاووس ارائه خدمات به بیماران مطلوبتر خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنامجو عصر امروز در حاشیه نشست مشترک با رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز و نماینده بهداری سپاه پاسداران از افزایش ۵۹ تخت آی سی یو در مراکز درمانی اردبیل با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار کرد: مقرر شد ۱۲ تخت در بیمارستان امام رضا(ع) و ۴۷ تخت در بیمارستان امام خمینی(ره) به تختهای آیسییو اضافه شود. دکتر ابراهیم سلمانی در گفتوگو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به افزایش چشمگیر بستریهای کرونا اظهار کرد: هم اکنون ۵۶۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان یزد بستری هستند. سردار علیرضا تنگسیری در حاشیه افتتاح این مرکز با اشاره به فعالیت ۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه پاسداران در کشور اظهار کرد: تعداد ۶ بیمارستان رسمی و بقیه مراکز درمانی هستند که در شرایط کرونا بیشتر بیمارستانها در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفتوگو با ایسنا، از بستری شدن ۳۰۰ بیمار جدید کرونایی در سطح بیمارستانهای استان گیلان طی شبانهروز گذشته خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه بیش از ۱۳۰۰ بیمار بستری داریم که حال ۲۳۰ نفر وخیم است. به گزارش اتاق خبر، به نقل از رویداد 24، شهره لرستانی، بازیگر سینما و تلویزیون که به خاطر کرونا در بخش آیسییو بیمارستان بستری است، در پستی اینستاگرامی، از درگذشت علی سلیمانی نوشت. حیدری ـ مدیر روابط عمومی شبکه افق ـ در گفت و گویی با ایسنا درباره ی آخرین وضعیت سلامتی سلیم غفوری پس از ابتلاء به کرونا توضیح داد: آقای غفوری در حال حاضر به دلیل درگیری ریه در بخش آی سی یو بیمارستان خاتم الانبیاء بستری هستند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از معاونت سیما اینجا کلیک کنید سلیم غفوری در حال حاضر به دلیل درگیری ریه در بخش آیسییو بیمارستان خاتم بستری شده است. او تاکید کرد: آقای غفوری با وجود شدت درگیری ریه روند رو به بهبودی دارند. وی ادامه داد: از تعداد کل بیماران بستری، ۱۱۸ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبتهای ویژه حضور داشته و خدمات دریافت میکنند. خبرگزاری میزان – روزنامه همشهری نوشت: بسیاری منتظرند؛ منتظر خالی شدن تختهای بیمارستان برای بستری بیمارانشان، منتظر پیدا شدن رمدسیویر در یکی از داروخانهها یا مراکز درمانی، منتظر پیامک واکسن و در آخر منتظر تمام شدن پاندمی کرونا و رهایی از این شرایط بحرانی.

گروه استانها ــ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی شامل خانه بهداشت، مراکز بهداشت و درمانی، مراکز جامع سلامت و مراکز زایمانی تا پایان مرداد ماه افتتاح خواهد شد. سلمانزاده گفت:هر فردی که دارای علائم شدید سرفه و تنگی نفس است حتما باید به بیمارستان مراجعه کند تا تحت درمان قرار گیرد . به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، قنبران رییس بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز: ظرفیت بخش مراقبتهای ویژه مگا آی سی یو بیمارستان امام اهواز از وجود بیماران کرونایی پر شده که این موضوع بسیار نگران کننده است. وی با اشاره به ورود ۳۰ هزار واکسن کوو برکت به گلستان گفت که بزودی و با ورود سایر واکسن ها از جمله سینوفارم و آسترازنکا، عملیات واکنسیانسیون گروه های هدف با قدرت ادامه خواهد داشت. وی افزود: شمار کل بیماران بستری نیز هزار و 113 نفر هستند که 128 بیمار در آیسییو قرار دارند و 23 نفر نیز بدحال هستند. ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه بیماران کرونایی بدحال در انتظار آی.سی.یو هستند، گفت: متاسفانه طی شبانهروز گذشته ۲۰۰۰ بیمار سرپایی را ویزیت کردیم.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری mycpu.