جشن پنجاهمین سالگرد آتاری به بازیکنان درس عملی در مورد تاریخچه بازی های ویدیویی می دهد


بسیار مورد انتظار: آتاری 2600 اولین تجربه من با بازی های ویدیویی در اوایل دهه 1980 بود. این باعث شیفتگی من به بازی شد، سرگرمی که هنوز هم دوستش دارم. مهمتر از آن، عشق مادام العمر من به فناوری نوظهور را برانگیخت. اکنون، به لطف آتاری که اخیراً منتشر شده است آتاری 50، هموطنان علاقه مند در همه جا این فرصت را دارند که بازی ها و پلتفرم هایی را که راه را برای بزرگ ترین عناوین امروزی هموار کرده اند، دوباره مرور کنند.

در اوایل سال جاری، انتشار جشن پنجاهمین سالگرد آتاری، معروف به آتاری 50، به طور رسمی در روز جمعه در اکثر پلتفرم های اصلی کنسول ها و رایانه های شخصی راه اندازی شد. این مجموعه ترکیبی از بازی‌های قدیمی، جدید و بازسازی‌شده و همچنین جدول‌های زمانی تعاملی و اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که تاریخچه و مشارکت آتاری در بازی‌های امروزی را برجسته می‌کند.

این مجموعه که توسط Digital Eclipse توسعه یافته است، بسیار بیشتر از فهرستی از محبوب ترین عناوین آتاری است. این یک تور تعاملی و با راهنما در طول تاریخ است که سفر آتاری را از آغاز بازی های آرکید آن در سال 1972 شرح می دهد و برخی از مهم ترین مشارکت های این شرکت در بازی های ویدیویی و سیستم های سرگرمی خانگی را برجسته می کند.

کل تجربه Atari 50 حول جدول‌های زمانی دقیق و تعاملی می‌چرخد که بیش از 90 بازی برجسته را با اطلاعات، مصاحبه‌ها و چیزهای بی‌اهمیت ترکیب می‌کند که برای ایجاد یک تجربه تعاملی منحصربه‌فرد طراحی شده‌اند. این جدول‌های زمانی به کاربران اجازه می‌دهند تا دستاوردهای آتاری را در چندین نسل از پلتفرم‌های بازی، از جمله Atari 2600، 5200، 7800، Lynx و Jaguar تجربه کنند.

این مجموعه رویای یک گیمر یکپارچهسازی با سیستمعامل است و امکان دسترسی به عناوین کنسول های محبوب از جمله Asteroids، Outlaw، هر سه عنوان SwordQuest و Yars’ Revenge را فراهم می کند. همچنین شامل بازی‌های کمیاب از پلتفرم‌های بعدی Atari Jaguar و Lynx می‌شود.

علاوه بر لیست چشمگیر بهترین موفقیت های آتاری، این بسته همچنین شامل چندین عنوان بازسازی شده و مدرن شده از تیم Digital Eclipse است. عناوین عبارتند از Haunted Houses، VCTR-SCTR، Quadratank، Yars’ Revenge Enhanced، Neo Breakout و SwordQuest: Airworld.

انتشار پنجاهمین سالگرد اکتیویژن و دیجیتال اکلیپس، امتیاز بالایی را برای هر مجموعه بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل که ردپای آن را دنبال می‌کنند، قرار داده است. ترکیبی از مصاحبه‌ها، اطلاعات، آثار هنری و اهمیت تاریخی برای هر عنوان، تجربه‌ای بسیار رضایت‌بخش‌تر از انتخاب ساده یک بازی و فشار دادن به شروع را فراهم می‌کند.

گیمرها، علاقه مندان به سبک قدیمی، و علاقه مندان به تاریخ بازی که می خواهند این تور را تجربه کنند، می توانند Atari 50 را در Steam، پلی استیشن، نینتندو و ایکس باکس موجود بیابند.منبع