جف بزوس قصد دارد بخش اعظم ثروت خود را ببخشد

بیش از 230 امضاکننده از 28 کشور مختلف، از جمله مکنزی اسکات، همسر سابق بزوس، تا به امروز این قرارداد را امضا کرده اند. او در حال حاضر با دارایی خالص حدود 37.7 میلیارد دلار در رتبه هجدهم در فوربس 400 قرار دارد.

به طور خلاصه: بنیانگذار آمازون در مصاحبه اخیر خود با سی ان ان گفت: جف بزوس قصد دارد اکثر ثروت خود را در طول زندگی خود ببخشد. بر اساس فوربس 400، بزوس با 151 میلیارد دلار ثروت، دومین فرد ثروتمند جهان است. ایلان ماسک، کارآفرین سریالی، با دارایی خالص 251 میلیارد دلار، در جایگاه اول قرار دارد.

آمازون توسط بزوس در اواسط سال 1994 در گاراژ او در Bellevue، واشنگتن تاسیس شد. این پلتفرم در ابتدا کتاب می فروخت، اما در نهایت گسترش یافت و کالاهایی را دربر گرفت که تقریباً در هر گروه خرده فروشی قرار می گرفت. امروزه آمازون یکی از بزرگترین و موفق ترین پلتفرم های تجارت الکترونیک در جهان است.

بزوس در ژوئیه 2021 از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کرد، اما همچنان به عنوان رئیس اجرایی شرکت فعالیت می‌کند. او همچنین مالک واشنگتن پست و سرمایه گذاری خصوصی گردشگری فضایی Blue Origin است و ظاهراً علاقه مند به خرید تیم فوتبال واشنگتن فرماندهان NFL در کنار جی زی است.

منبع

بزوس گفت که بیشتر ثروت او برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و حمایت از افرادی که معتقد است می توانند بشریت را متحد کنند استفاده می شود. در آخر هفته، به دالی پارتون، ستاره موسیقی کانتری و بشردوست، جایزه شجاعت و مدنیت بزوس اهدا شد. این افتخار با کمک مالی 100 میلیون دلاری به دست آمد که پارتون می‌تواند به صلاحدید خود به خیریه‌ها اهدا کند.

بزوس گفت که ساخت آمازون آسان نیست و او در می یابد که بشردوستی بسیار شبیه است. او خاطرنشان کرد: «بخش سخت این است که بفهمیم چگونه این کار را به روش اهرمی انجام دهیم. او گفت: «ما در حال ایجاد ظرفیت برای اهدای این پول هستیم.

بخونید:  اینتل از پردازنده‌های دسکتاپ نسل سیزدهم Core با هسته‌های بیشتر و فرکانس‌های بالاتر رونمایی کرد.