جمع بندی توییتر: تهدید ورشکستگی، ترک کارکنان ارشد، برنامه های سیستم پرداخت ماسک


TL;DR: اینکه بگوییم توییتر پس از تصاحب ایلان ماسک دستخوش تحولی می شود، دست کم گرفتن است. با اخبار زیادی که هر روز از این پلتفرم می‌آید، در اینجا خلاصه‌ای از آنچه اخیراً رخ داده است، از صحبت در مورد ورشکستگی شرکت و هشدارهای FTC گرفته تا سیستم تأیید هرج و مرج و برنامه ماسک برای تبدیل توییتر به وی چت آورده شده است.

از زمان ورود ماسک، اتفاقات زیادی در توییتر افتاده است، از جمله این میلیاردر نیمی از کارمندان خود را اخراج کرد و حساب‌های کاربری خود را به دلیل جعل هویت دیگران (اغلب خود ماسک) تعلیق کرد.

ماسک در صحبت با کارمندان برای اولین بار هشدار داد که طبق چندین گزارش “ورشکستگی دور از ذهن نیست”.

ماسک مشکلات دیگری هم دارد: سه تن از مقامات ارشد امنیتی توییتر – لیا کیسنر، افسر ارشد امنیت اطلاعات، دیمین کیران، افسر ارشد حریم خصوصی و ماریان فوگارتی، افسر ارشد سازگاری – به همراه رئیس راه حل های مشتری توییتر، رابین ویلر، و یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و سلامت، همه در همان روزی که ماسک درباره ورشکستگی هشدار داد، شرکت را ترک کردند. راث آنجا بود تا به کاربران و تبلیغ‌کنندگان اطمینان دهد که همه چیز در توییتر خوب است، بنابراین خروج او یک ضربه خواهد بود.

از دست دادن پرسنل ارشد امنیتی باعث هشدار کمیسیون تجارت فدرال (FTC) شد. این آژانس گفت که “تحولات توییتر را با نگرانی عمیق دنبال می کند” و اقداماتی را برای اطمینان از اینکه شرکت با توافقنامه سال 2011 مطابقت دارد، انجام خواهد داد، که بخشی از آن مستلزم حفظ یک برنامه امنیتی جامع توسط توییتر است.

ماسک هشداری برای پرسنل باقیمانده توییتر داشت که بر اهمیت سرویس جدید توییتر آبی 8 عصر که در روز چهارشنبه راه اندازی شد، تاکید کرد. او در ایمیلی به کارکنان نوشت: «بدون درآمد قابل توجه اشتراک، احتمال زیادی وجود دارد که توییتر از رکود اقتصادی آتی جان سالم به در نبرد. ما تقریباً به نیمی از درآمد خود برای اشتراک نیاز داریم.

صحبت از توییتر آبی شد، این سرویس اکنون به مشترکین وضعیت تأیید شده می دهد. برای رفع مشکل کاربرانی که وانمود می‌کنند شخصی نیستند، نهادهای عمومی علامت‌های خاکستری رنگ زیر علامت‌های آبی دریافت کردند. این «برچسب‌های رسمی» قبل از پایان روز اول بازگردانده شدند. پس از جعل هویت بیشتر – اقدامی که منجر به پرمابان می شود – از کاربران تأیید شده، چک های خاکستری برگشت داده شد.

ماسک همچنین گفته است که تیک‌های «تأیید» آبی قدیمی بیش از حد فاسد روی پلتفرم وجود دارد – مانند مواردی که از حساب‌های پیش‌پرداخت نشده ماسک هستند – بنابراین حذف می‌شوند.

در جای دیگر، رئیس توییتر در مورد برنامه های خود برای تبدیل شرکت به چیزی شبیه به یک بانک، با کارت های نقدی، چک و وام صحبت کرد. ماسک می‌گوید که کاربران توییتر موجودی دریافت خواهند کرد که می‌تواند در هر نقطه از سیستم ارسال شود، که می‌تواند راهی برای انعام دادن به افراد یا پرداخت برای محتوای دارای دیوار پرداخت باشد. وی افزود که این سایت یک “حساب بازار پول پربازده راه اندازی خواهد کرد تا داشتن موجودی توییتر بالاترین بازدهی باشد” و به جای یک سیستم بانکی سنتی، کاربران می توانند “یک موجودی در توییتر که به سادگی می تواند مثبت یا منفی باشد.”

کاربران همچنین یک کارت نقدی متصل به موجودی خود دریافت می‌کنند تا از آن در مکان‌هایی استفاده کنند که پرداخت‌های توییتر را نمی‌پذیرند، و ماسک اشاره کرد که ممکن است وام‌هایی مانند بانک نیز ارائه دهد.

ماسک در مورد تبدیل توییتر به “برنامه همه چیز” صحبت کرده است و چیزی مانند برنامه رسانه اجتماعی WeChat چین را پیشنهاد کرده است که می تواند برای سفارش غذا، رزرو سفر، پرداخت و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. پیاده‌سازی ویژگی‌های بانکی یک طرح بلندپروازانه است که بررسی‌های نظارتی زیادی را به همراه خواهد داشت، اما ماسک مصمم به تحقق آن است. توییتر امروز در خزانه داری ایالات متحده به عنوان یک پردازشگر پرداخت ثبت نام کرد.

در آخرین خبر توییتر، ماسک تأیید کرده است که انتظار می‌رود کارمندان حداقل 40 ساعت در هفته در دفتر کار کنند، که نمونه‌ای از دستوری است که او در اوایل سال جاری در تسلا اجرا کرد. این تصمیم موضع شرکت را از سال 2020 معکوس کرد، زمانی که گفت کارکنان می توانند در صورت تمایل “برای همیشه” از خانه کار کنند.

ثروتمندترین فرد جهان در حال حاضر چیزهای زیادی در ظرف خود دارد، اما ممکن است پس از اعلام جو بایدن مبنی بر اینکه روابط ماسک با سایر کشورها باید مورد توجه قرار گیرد، حتی بیشتر از اینها کار خواهد کرد.

منبع