جنگ ستارگان: نیروهای تاریک به لطف موتور بازی مهندسی معکوس، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

موتور نیرو (TFE)، همانطور که پروژه شناخته می شود، اکنون پس از سه سال توسعه در نسخه 1.0 قرار دارد و به طور کامل از Dark Forces پشتیبانی می کند. خالق پروژه گفت که هدف Dark Forces این است که TFE جایگزین DOSBox و فایل اجرایی اصلی شود و با سطوح وانیلی و مودهای بعدی جامعه سازگار باشد.

جنگ ستارگان: نیروهای تاریک را می‌توان تنها با 2.09 دلار پس از 65 درصد تخفیف به عنوان بخشی از فروش زمستانی GOG خریداری کرد. همچنین در Steam وجود دارد اما شما 5.99 دلار از طریق Valve پرداخت خواهید کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ کار بر روی یک پروژه مهندسی معکوس برای موتور بازی که جنگ ستارگان: نیروهای تاریک را نیرو می‌داد، به نقطه عطفی دست یافته است، و این امکان را فراهم می‌کند تا این عنوان بر روی سیستم‌های مدرن با مکمل کاملی از بهبودهای کیفیت زندگی بازی شود.

نسخه 1.0 The Force Engine برای دانلود از GitHub برای علاقه مندان به امتحان در دسترس است. در حال حاضر فقط از ویندوز 7 به بعد پشتیبانی می کند، اما پشتیبانی از مک و لینوکس به عنوان بخشی از به روز رسانی اولیه 2023 برنامه ریزی شده است. همچنین توجه داشته باشید که به بازی کامل Dark Forces نیاز دارید زیرا TFE جایگزین فایل اجرایی می شود نه خود بازی.

Star Wars: Dark Forces در اوایل سال 1995 برای MS-DO و مکینتاش و یک سال بعد در پلی استیشن اصلی عرضه شد. این بازی به طور کلی در رایانه ها با استقبال خوبی روبرو شد، برخی آن را با Doom مقایسه کردند اما ویژگی های پیشرفته تری داشت.

بخونید:  باب ایگر به عنوان مدیر عامل دیزنی در تغییرات اجرایی غافلگیرکننده بازمی گردد

فقط یک بازی دیگر از موتور Jedi، Outlaws استفاده می کرد. پشتیبانی از آن عنوان در TFE در نسخه 2.0 ارائه می شود، اما هیچ پنجره راه اندازی تا زمان نوشتن این مقاله تنظیم نشده است.منبع

با TFE، می توانید Dark Forces را با وضوح بالا و پشتیبانی از صفحه عریض بازی کنید. سایر پیشرفت‌ها شامل پشتیبانی کامل از ماوس، یک شبکه هدف و هوش مصنوعی Boba Fett بهبود یافته است.

همچنین یک سیستم ذخیره جدید وجود دارد که می تواند برای ذخیره خروجی یا هر چند وقت یکبار که شما مناسب می دانید استفاده شود. شایان ذکر است که اینها همه ویژگی‌های اختیاری هستند و اگر می‌خواهید یک تجربه کامل از وانیلی داشته باشید، همه بهبودهای کیفیت زندگی را می‌توان غیرفعال کرد.