حالت تعمیر و نگهداری سامسونگ با هدف پنهان کردن اطلاعات خصوصی شما از فناوری های تعمیر است

سامسونگ کاربران را تشویق می کند تا قبل از فعال کردن حالت تعمیر و نگهداری از هر گونه اطلاعات مهم شخصی یا ماموریتی پشتیبان تهیه کنند. کسانی که با داده های فوق حساس سر و کار دارند ممکن است بخواهند قبل از تحویل آن به شخص ثالث، آن را به طور کامل از تلفن خود حذف کنند. بهتر است حتی برای شروع آن را روی گوشی خود ذخیره نکنید.

برای ورود به حالت تعمیر و نگهداری، کافی است به منوی مراقبت از باتری و دستگاه در زیر تنظیمات مراجعه کنید تا فعال شود و سپس گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید. این حالت اساسا یک حساب کاربری جداگانه ایجاد می کند که به کاربر (در این مورد، فناوری تعمیر که روی تلفن شما کار می کند) دسترسی به عملکردهای اصلی را می دهد و در عین حال دسترسی به اطلاعات شخصی را محدود می کند.

Seungwon Shin، معاون و رئیس امنیت تلفن همراه در سامسونگ، به درستی تأکید می کند که اکثر کاربران تمام زندگی خود را با تلفن های خود از جمله اطلاعات کارت اعتباری و عکس های خانوادگی شخصی دارند. Shin گفت که این ویژگی جدید راه دیگری برای ایجاد احساس امنیت و کنترل در مشتریان است تا بتوانند به کشف تجربیات جدید تلفن همراه ادامه دهند.

به طور خلاصه: سامسونگ اکنون در پی اجرای یک برنامه آزمایشی موفق در اوایل سال جاری، ویژگی جدیدی را برای حفظ حریم خصوصی در دستگاه‌های گلکسی منتخب ارائه می‌کند. حالت تعمیر و نگهداری برای کاهش اضطراب هنگام تحویل دستگاه شما برای تعمیر طراحی شده است. با استفاده از آن، کاربران می توانند دسترسی به اطلاعات حساس از جمله عکس ها، مخاطبین یا پیام ها را مسدود کنند.

بخونید:  هشدار کلاهبرداری: اگر یک ساعت هوشمند ناخواسته از طریق نامه دریافت کردید، آن را روشن نکنید

Maintenance Mode در ماه ژوئیه بر روی Galaxy S21 در کره آزمایش شد و در ماه سپتامبر در چین عرضه شد. اکنون در سراسر جهان بر روی دستگاه‌های منتخب دارای رابط کاربری One UI 5 عرضه می‌شود، اگرچه سامسونگ گفته است که در دسترس بودن بسته به بازار، مدل دستگاه و ارائه‌دهنده شبکه متفاوت است. انتظار می‌رود که عرضه در سراسر سال 2023 ادامه یابد.

گزارش‌هایی مبنی بر برداشتن عکس‌ها از تلفن‌های مشتریان توسط فناوری‌های تعمیر، چندان غیر معمول نیست. این حادثه احتمالاً کشف نشده باقی می‌ماند، اما گاهی اوقات، مجرم با ارسال عکس‌های آنلاین، به اشتراک‌گذاری آن‌ها با دوستان یا حتی ارسال مستقیم آن‌ها برای شخصی که متعلق به اوست، خود را متهم می‌کند.

اعتبار تصویر: تیما میروشنیچنکومنبع

هنگامی که مالک دستگاه را پس می گیرد و از حالت نگهداری خارج می شود، همه برنامه ها و داده های تولید شده در آن حالت به طور خودکار حذف می شوند.