حالت Half-Life 2: Episode 2 VR امروز با پیشرفت‌های بیشتر وارد بازار می‌شود

بسیار مورد انتظار: پس از یک دهه توسعه، یک مود اکنون کل داستان Half-Life 2 را در VR، از جمله دو قسمت توسعه، قابل پخش می‌کند. در حالی که این مد هنوز از نظر فنی در نسخه بتا است، به‌روزرسانی‌های مکرر و تمجیدهای زیادی دریافت کرده است. توسعه دهندگان به طور گسترده بر روی ویژگی های راحتی تمرکز کرده اند تا سبک های مختلف گیم پلی VR را در خود جای دهند.

در حالی که نسخه بتای عمومی فعلی گرافیک اصلی Half-Life 2 در سال 2004 را حفظ کرده است، مددرها قصد دارند پس از اتمام کار بر روی ویژگی های راحتی، آنها را بهبود بخشند. آن‌ها قصد ندارند آن را شبیه به یک بازی مدرن جلوه دهند، اما می‌خواهند بافت‌ها، نورپردازی و برخورد را بهبود بخشند تا در VR بهتر مقاومت کنند. مددرها از ترکیبی از ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی و لمس دستی استفاده خواهند کرد تا دارایی های هنری جدید را به ارائه اصلی وفادار نگه دارند.

کسانی که مشکلات راحتی VR دارند یا ترجیح می‌دهند در حالت نشسته بازی کنند، گزینه‌هایی برای تجربه آسان‌تر نیز دارند، مانند بارگیری مجدد سریع و حرکت مبتنی بر انتقال از راه دور. آخرین پچ شامل کنترل های جایگزین و یک گزینه غیر VR برای بخش های رانندگی (که برای قسمت دوم مهم هستند) است. به‌روزرسانی‌های قبلی یک دوربین رانندگی سوم شخص اختیاری با چندین گزینه راحتی اضافه کردند. ویژگی های راحتی همه در یک جادوگر راه اندازی برای اولین بار در دسترس هستند.

گیمرها می‌توانند اسلحه‌های دوگانه را به کار بگیرند، به‌صورت دستی با کنترل‌های حرکتی با دست گرفتن از روی شانه‌های خود، دوباره بارگیری کنند و چشم‌های خود را با مناظر آهنی درون‌بازی صف‌آوری کنند. این مد همچنین از جلیقه‌های bHaptics پشتیبانی می‌کند و بازخورد نیرو را در میان تنه بازیکنان ارائه می‌دهد.

بخونید:  استانداردهای مشخصات LiFi منتشر شد و امکان پذیرش گسترده اینترنت بی سیم مبتنی بر نور را فراهم کرد

برای کسانی که هنوز آن را امتحان نکرده‌اند، این مد گیم‌پلی واقعیت مجازی در مقیاس اتاق را با کنترلرهای ردیابی شده امکان‌پذیر می‌کند. علیرغم اینکه یک مد از یک بازی قدیمی غیر VR است، اما شامل بسیاری از ویژگی‌هایی است که بازیکنان با عناوین ساخته شده برای VR مرتبط می‌کنند.

ماد واقعیت مجازی Half-Life 2 از اپیزود دوم از روز پنجشنبه پشتیبانی می کند و داستان کامل را در VR قابل پخش می کند. هنگام اضافه کردن این دو قسمت در بهار امسال، موددرها رفع اشکال مختلف و بهبودهای دیگر را معرفی کردند.

کسانی که می‌خواهند کل حماسه Half-Life را در VR (از جمله بازی Valve ساخته شده برای VR Half-Life: Alyx) بازی کنند، می‌توانند یکی از چند حالت VR موجود برای عنوان اصلی 1998 را نیز امتحان کنند.منبع

این مد از هر هدست واقعیت مجازی که SteamVR شناسایی می کند، از جمله Valve Index، هدست های HTCs، Meta Quest و موارد دیگر پشتیبانی می کند. توسعه دهندگان به کاربران توصیه می کنند 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس، 16 گیگابایت رم، GeForce GTX 1080 یا Radeon RX 5700 و پردازنده نسل هشتم اینتل یا Ryzen 3000 داشته باشند. برای هرکسی که قسمت دوم را دارد رایگان است (اشتراک گذاری خانوادگی به حساب نمی آید).