حالت Lockdown آینده اپل، اثر انگشت دستگاه ها را آسان تر می کند

محقق امنیتی رایان استورتز امیدوار است که تعداد زیادی از کاربران حالت Lockdown را فعال کنند و شناسایی اهداف فردی را با ترکیب کردن آنها در یک جمعیت دشوارتر کند.

منبع

با این اثبات مفهوم، هدف من شروع گفتگو در مورد مبادله امنیت/حریم خصوصی و اینکه فعال کردن LM برای کاربران در معرض خطر چه معنایی دارد. شاید همه با این مبادله موافق باشند، اما من فهمیدم که مهم است که ابتدا این گفتگو را انجام دهم

– johnozbay (@johnozbay) 25 آگوست 2022

اوزبای با ساختن وب سایتی که می تواند تشخیص دهد آیا یک دستگاه حالت قفل را فعال کرده است یا خیر، نظریه خود را با موفقیت آزمایش کرد، که به گفته او Cryptee پنج دقیقه طول کشید. اگر وب‌سایتی آدرس IP کاربر را دریافت کند و بداند که از حالت قفل استفاده می‌کند، می‌تواند توجه کسانی را جلب کند که برای محافظت از حریم خصوصی خود تلاش بیشتری می‌کنند.

در متن: اپل ویژگی Lockdown Mode آینده خود را برای محافظت از دستگاه ها در برابر نرم افزارهای جاسوسی طراحی کرده است. با این حال، رئیس یک استارت‌آپ حریم خصوصی فکر می‌کند که وب‌سایت‌ها به راحتی می‌توانند افرادی را که از حالت Lockdown Mode استفاده می‌کنند، شناسایی کنند و به‌طور بالقوه علی‌رغم هدف این عملکرد، آن‌ها را در معرض نمایش قرار دهند.

اپل به Ozbay گفت که حالت قفل، فونت‌های وب را غیرفعال می‌کند، که یکی از جزئیاتی را که وب‌سایت‌ها می‌توانند دستگاه‌ها را انگشت نگاری کنند، حذف می‌کند. در حال حاضر مشخص نیست که این ویژگی آینده چه اقدامات دیگری برای مبارزه با اثر انگشت انجام خواهد داد.

بخونید:  نظرات Samsung T7 Touch، مزایا و معایب

اپل حالت قفل را طراحی کرد تا کاربران بتوانند با محدود کردن بسیاری از ویژگی های شبکه، به طور موقت دستگاه های خود را ایمن کنند. وقتی فعال شود، برخی از ویژگی‌ها را در مرورگرهای وب و برنامه پیام‌ها غیرفعال می‌کند که می‌توانند بردار نرم‌افزارهای جاسوسی و سایر انواع بدافزار باشند. همچنین تماس‌های FaceTime از شماره‌های جدید را مسدود می‌کند، اتصالات سیمی را غیرفعال می‌کند، مدیریت دستگاه تلفن همراه را محدود می‌کند و سایر محافظت‌ها را به کار می‌گیرد.