حساب‌های ارتش بریتانیا در توییتر و یوتیوب توسط کلاهبرداران رمزارز هک شد


کف دست: دیدن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی هک‌شده برای ترویج کلاهبرداری‌های رمزنگاری چیز جدیدی نیست، اما بسیار شگفت‌انگیز است که ارتش یک کشور قربانی چنین چیزی شود. متأسفانه برای ارتش بریتانیا، این موقعیتی است که پس از به خطر افتادن کانال های یوتیوب و توییتر شعبه در آن قرار گرفت.

دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد، اعلام کرد که از نقض حساب‌های توییتر و یوتیوب ارتش آگاه بوده و در حال بررسی این موضوع است. این روزنامه نوشت: “ما امنیت اطلاعات را بسیار جدی می‌گیریم و در حال حل این مشکل هستیم. تا زمانی که تحقیقات کامل نشود، اظهار نظر بیشتر مناسب نیست.”

هکرهایی که حساب توییتر را تصرف کردند نام، بیوگرافی و عکس روی جلد را تغییر دادند. در بیو آمده است: “#1 metavesto clan در زنجیره ETH با تجربه چند میلیارد دلاری. پشتیبانی شده توسط @chaintchlabs.”

عاملان توییت پین شده را به توییتی تغییر دادند که به یک وب‌سایت جعلی استخراج NFT پیوند داشت و هدایای مختلف NFT و سایر پست‌های غیرقابل تعویض مرتبط با توکن را بازتوییت کردند.

توسط گاردین

طبق گزارش The Verge، کانال یوتیوب ارتش نیز هک شد. همه ویدیوها حذف شدند و نام و نشان‌واره مطابق با شرکت سرمایه‌گذاری قانونی Ark Invest که به هیچ وجه در نقض آن دخیل نبوده است، تغییر کرد. ویدئوهای پخش زنده قدیمی با حضور جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، که بخشی از کنفرانس B Word بود که توسط Ark Invest در ژوئن گذشته برگزار شد، با پوشش‌هایی که به کلاهبرداری‌های رمزنگاری پیوند داده شده بودند، آپلود شدند. در ماه می نیز از همین روش استفاده شد و کلاهبرداران 1.3 میلیون دلار در 24 ساعت به دست آوردند.

هنگامی که ارتش کنترل حساب ها را دوباره به دست گرفت، این پست را منتشر کرد: “بابت قطع موقت خوراک ما عذرخواهی می کنیم. ما تحقیقات کاملی را انجام خواهیم داد و از این حادثه درس خواهیم گرفت. از اینکه ما را دنبال کردید متشکریم و خدمات عادی اکنون از سر گرفته خواهد شد.”

یکی از معروف ترین سرقت های رمزنگاری شده در جولای 2020 اتفاق افتاد، زمانی که حساب های توییتر باراک اوباما، جو بایدن، اپل، بیل گیتس، کانیه وست، جف بزوس و دیگران (بیش از 130) تسخیر شدند. هکرها قول داده بودند که اگر کسی بیت کوین را برای آنها ارسال کند، دو برابر این مقدار را پس خواهند فرستاد – بسیاری از مردم به دنبال آن افتادند. بعداً چند نفر در ارتباط با این حادثه دستگیر شدند.

منبع