حساب‌های ارتش بریتانیا در توییتر و یوتیوب توسط کلاهبرداران رمزارز هک شد

طبق گزارش The Verge، کانال یوتیوب ارتش نیز هک شد. همه ویدیوها حذف شدند و نام و نشان‌واره مطابق با شرکت سرمایه‌گذاری قانونی Ark Invest که به هیچ وجه در نقض آن دخیل نبوده است، تغییر کرد. ویدئوهای پخش زنده قدیمی با حضور جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، که بخشی از کنفرانس B Word بود که توسط Ark Invest در ژوئن گذشته برگزار شد، با پوشش‌هایی که به کلاهبرداری‌های رمزنگاری پیوند داده شده بودند، آپلود شدند. در ماه می نیز از همین روش استفاده شد و کلاهبرداران 1.3 میلیون دلار در 24 ساعت به دست آوردند.

ارتش امنیت اطلاعات را بسیار جدی می گیرد و در حال حل این مشکل است. تا زمانی که تحقیقات آنها کامل نشود، اظهار نظر بیشتر مناسب نیست.

— دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع (@DefenceHQPress) 3 جولای 2022

کف دست: دیدن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی هک‌شده برای ترویج کلاهبرداری‌های رمزنگاری چیز جدیدی نیست، اما بسیار شگفت‌انگیز است که ارتش یک کشور قربانی چنین چیزی شود. متأسفانه برای ارتش بریتانیا، این موقعیتی است که پس از به خطر افتادن کانال های یوتیوب و توییتر شعبه در آن قرار گرفت.

دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد، اعلام کرد که از نقض حساب‌های توییتر و یوتیوب ارتش آگاه بوده و در حال بررسی این موضوع است. این روزنامه نوشت: “ما امنیت اطلاعات را بسیار جدی می‌گیریم و در حال حل این مشکل هستیم. تا زمانی که تحقیقات کامل نشود، اظهار نظر بیشتر مناسب نیست.”

منبع

عاملان توییت پین شده را به توییتی تغییر دادند که به یک وب‌سایت جعلی استخراج NFT پیوند داشت و هدایای مختلف NFT و سایر پست‌های غیرقابل تعویض مرتبط با توکن را بازتوییت کردند.

ما از نقض حساب‌های توییتر و یوتیوب ارتش آگاه هستیم و تحقیقات در حال انجام است.

بخونید:  دو نفر به اتهام توطئه برای قاچاق 30 میلیون دلار متات در چاپگرهای سه بعدی دستگیر شدند