حق ثبت اختراع اپل به آیفون تاشو اشاره می‌کند که در صورت افتادن به طور خودکار خاموش می‌شود

این تنها پتنت اخیری نیست که در رابطه با آیفون تاشو دیده ایم. یک پتنت اپل که ماه گذشته فاش شد، یک دستگاه تاشو را پیشنهاد کرد که لایه‌ای با یک غشای منعطف حاوی حسگرهای لمسی روی کل گوشی قرار دارد و به کسی اجازه می‌دهد تا در هر نقطه از گوشی بدون نیاز به باز کردن آن تعامل داشته باشد.

گوشی‌های تاشو گران هستند – گلکسی زد فولد 4، که ما تقریباً همه چیز را در مورد آن دوست داریم، جدا از قیمت، با قیمت 1800 دلاری MSRP عرضه شد – و اپل به‌عنوان اپل احتمالاً فرم فاکتور گران‌تری را حتی گران‌تر خواهد کرد. بن وود، رئیس تحقیقات CCS Insight، به CNBC گفت که این شرکت می تواند برای اولین بار تاشو قیمتی معادل 2500 دلار داشته باشد. این یک سوال بزرگ است، حتی با تمام ویژگی های فانتزی بالقوه آن. او همچنین بر این باور است که اپل سال آینده یک آیپد تاشو عرضه خواهد کرد، اگرچه همه موافق نیستند که به این زودی عرضه شود.منبع

شایعات مربوط به آیفون تاشو به سال‌ها قبل برمی‌گردد – تا سال 2016. یکی از گزارش‌های اخیر به تاریخ عرضه در سال 2025 اشاره دارد. اپل همچنین می‌تواند روی یک مک بوک تاشو ۲۰ اینچی کار کند که ممکن است در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ رونمایی شود.

گوشی‌های تاشو مطمئناً بسیار بادوام‌تر از نسخه‌های اولیه‌شان هستند، به خصوص گلکسی فولد اصلی، که اگر نگاه اشتباهی به آن بیندازید، پتانسیل شکستگی را داشت. اما انداختن هر نوع تاشو در حالی که باز است، دستوری برای فاجعه است. اگر اپل این پتنت را برای اولین دستگاه تاشو خود اعمال کند، ممکن است ویژگی قانع‌کننده‌ای ایجاد کند – با فرض اینکه درست کار کند و در استفاده روزمره مشکلی ایجاد نکند.

بخونید:  Radxa Rock 5A یک جایگزین Raspberry Pi با قدرت بسیار بیشتر است

Insider برنامه ثبت اختراع جدید اپل را کشف کرد که تاریخ آن 16 مارس است. با عنوان دستگاه نمایشگر خود جمع شونده و تکنیک های محافظت از صفحه نمایش با استفاده از تشخیص سقوط، این حق اختراع استفاده از یک آشکارساز سقوط یا شتاب سنج را برای تعیین اینکه آیا دستگاه سقوط کرده است توضیح می دهد. در صورت وجود، تاشو می تواند تا شود یا جمع شود تا از برخورد نمایشگر شکننده به زمین جلوگیری کند.

آینده نگر: شایعه شده گوشی تاشو اپل هنوز خیلی فاصله دارد، اما این شرکت ممکن است از قبل برنامه‌هایی داشته باشد که نسخه آن را از بقیه متمایز کند: یک صفحه نمایش خود جمع شونده که در صورت افتادن به طور خودکار بسته می‌شود و از آسیب دیدن آن جلوگیری می‌کند.

این پتنت اشاره می‌کند که اگر گوشی قبل از برخورد به زمین کاملاً بسته نشود، حتی تا کردن نمایشگر تا زاویه کمتر از 180 درجه می‌تواند محافظت لازم را داشته باشد، زیرا احتمال اینکه دستگاه سقوط‌شده با زمین به لبه‌های آن برخورد کند، بیشتر است. صفحه نمایش به راحتی شکسته می شود