حل و فصل دعوای اپل به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا 10000 دلار برای یک برنامه هزینه کنند


در متن: آیا برای یک اپلیکیشن 10000 دلار پرداخت می کنید؟ احتمالاً نه، اما گزینه ای برای توسعه دهندگان برای شارژ این مبلغ توسط اپل اضافه شده است. کوپرتینویی می‌گوید این تغییر به این است که به توسعه‌دهندگان انعطاف‌پذیری بیشتری در نحوه قیمت‌گذاری برنامه‌های خود در سطح جهانی بدهد، اگرچه این در واقع یکی از شروط یک طرح کلاسی بود که اپل در سال گذشته حل کرد.

این پرونده در سال 2019 زمانی آغاز شد که دو توسعه‌دهنده اپلیکیشن iOS شکایتی را علیه اپل ارائه کردند. آنها ادعا کردند که این شرکت در زمینه فروش برنامه های iOS و خدمات توزیع درون برنامه ای دارای انحصار است و کاهش 30 درصدی را که اپل بر روی تمام فروش ها، هزینه های سالانه توسعه دهندگان، روند بررسی و توانایی اپل در رد کردن می گیرد را برجسته می کند. یک برنامه یا آن را از فروشگاه راه‌اندازی کنید و هیچ روش جایگزینی برای دسترسی مصرف‌کنندگان به آن باقی نمی‌گذارد.

اپل در سال 2021 با پرداخت 100 میلیون دلار و چندین شرط، از جمله افزایش تعداد امتیازهای قیمت اشتراک، خریدهای درون‌برنامه‌ای و برنامه‌های پولی از کمتر از 100 به بیش از 500 برنامه، موافقت کرد. اپل تعداد امتیازهای قیمت خود را به 900 افزایش داده است.

ارزان‌ترین قیمت اپلیکیشنی که اپل اجازه می‌دهد 0.29 دلار است که نسبت به 0.49 دلار قبلی برای اشتراک‌ها و 0.99 دلار برای برنامه‌های پولی کمتر است. این شرکت همچنین مراحل قیمت 10c، 50c، 1 دلار، 5 دلار، 10 دلار و 100 دلار را معرفی می کند که بر اساس محدوده قیمت اپلیکیشن افزایش می یابد. علاوه بر این، دیگر همه برنامه‌ها را با قیمت «.99» در پایان نخواهیم دید، زیرا اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قیمت‌های گرد مانند 0.90 دلار، 0.95 دلار و 1.00 دلار را ارائه دهند.

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، برنامه نویسان می توانند تا 10000 دلار برای یک برنامه شارژ کنند که از 1000 دلار قبلی بیشتر است. با این حال، تصور اینکه توسعه‌دهنده دیگری از این مورد سوء استفاده کند و چیزی شبیه به برنامه I Am Rich که در سال 2008 وارد فروشگاه شد، سخت است. گزارش شده است که هشت نفر این برنامه 999.99 دلاری را خریداری کردند که هیچ کاری به جز نشان دادن یک جواهر قرمز انجام نداد. وقتی فعال شد اپل بلافاصله پس از انتشار این برنامه را حذف کرد.

گزینه های قیمت گذاری جدید اکنون برای برنامه هایی با اشتراک های قابل تمدید خودکار در دسترس هستند. آنها در بهار 2023 به برنامه های پولی و خریدهای درون برنامه ای گسترش خواهند یافت.منبع