حکم دستگیری مردی که مسئول زمستان کریپتو بود صادر شد

به گزارش بلومبرگ، کوون و پنج نفر دیگر که همگی در این حکم به عنوان ساکن در ایالت-شهر سنگاپور ذکر شده اند، موضوع حکم بازداشتی هستند که توسط دادگاه کره جنوبی به اتهامات مربوط به نقض قانون بازار سرمایه صادر شده است.

مقامات اکنون در تلاش هستند تا کوون را با ابطال پاسپورتش به کره جنوبی بازگردانند. اگر وزارت خارجه این درخواست را بپذیرد، کوون از نظر تئوری باید ظرف 14 روز به کشور خود بازگردد، اگرچه این وزارتخانه گفت که ممکن است کوون بتواند بدون پاسپورت در سنگاپور بماند.

Kwon نسخه جدیدی از Luna را پس از خراب شدن نسخه قبلی ایجاد کرد. قیمت آن با 45 درصد کاهش به 2.40 دلار در پی اخبار مربوط به ضمانت نامه رسید. به نظر می رسد او در مورد چشم انداز زندانی شدن فلسفی است. وقتی از کوینیج در مورد چنین احتمالی پرسیده شد، کوون گفت: “زندگی طولانی است.”منبع

در ماه مه، TerraUSD (UST)، یک استیبل کوین الگوریتمی که در آن زمان یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار بود، از قیمت دلار آمریکا سقوط کرد و نزدیک به صفر سقوط کرد و سکه پشتیبانی لونا را نیز همراه خود آورد. حدود 60 میلیارد دلار روی هم از ارزش هر دو توکن پاک شد. این سقوط کل صنعت کریپتو را تحت تأثیر قرار داد، که شاهد کاهش ارزش کل بازار به زیر 1 تریلیون دلار، اخراج و ورشکستگی شرکت‌های بزرگ و رها کردن ماینرها از کسب و کار بود.

چه اتفاقی افتاده؟ دو کوون، موسس و مدیر عامل Terraform Labs، شرکتی که بسیاری از آن ها را برای شروع زمستان کریپتو مقصر می دانند، حکم بازداشت او را در کره جنوبی صادر کرده است و ممکن است مجبور شود به کشور بازگردد.

در ماه ژوئیه، دادستان ها به خانه دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد فعالیت های غیرقانونی در پس فروپاشی TerraUSD یورش بردند. Reg خاطرنشان می کند که کارفرمایان فعلی و سابق Terraform از سفرهای بین المللی منع شده اند.

برخی از سرمایه گذاران لونا علیه کوون شکایت کرده اند و ادعا می کنند که وی درگیر کلاهبرداری و جمع آوری غیرقانونی سرمایه بوده است. کوون قبلاً گفته بود که قصد دارد با مقامات همکاری کند. او در مورد فروپاشی گفت: بدیهی است که مانند گذشته، بسیاری از باورها و نوعی حدس هایی که من کرده بودم اشتباه بوده است.