خرابی اپل واچ اولترا نشان می دهد که تعمیر آن آسان نیست، آژیر ممکن است ناامید شود


به طور خلاصه: اپل واچ اولترا با قیمت 800 دلار تقریباً به قیمت یک گوشی یا کارت گرافیک رده بالا است. کوپرتینویی آن را به عنوان یک پوشیدنی مقاوم برای انواع فضای باز قرار می دهد، اما این ادعا چقدر درست است و تعمیر دستگاه چقدر آسان است؟ iFixit یکی از حذف‌های خود را بر روی Apple Watch Ultra انجام داده است تا پاسخ‌هایی پیدا کند.

حذف اپل واچ اولترا توسط iFixit کمی پیچیده است. این دستگاه به دلیل اینکه اولین اپل واچ است که دارای پیچ هایی است که در پشت آن قابل دسترسی است، تحسین شده است. متأسفانه، برداشتن صفحه پشتی سرامیکی یک واشر ضد آب را که به عنوان چسب عمل می کند، از بین می برد و تعویض آن برای بازگرداندن مقاومت 100 متری در برابر آب آسان نخواهد بود. علاوه بر این، برداشتن قسمت پشتی حتی اجازه دسترسی به باتری را نمی دهد.

تلاش برای دسترسی به قسمت های داخلی از طریق جلوی ساعت می تواند مشکلات بیشتری را به خصوص بدون ابزارهای تخصصی ایجاد کند. iFixit وقتی آن را حذف کردند صفحه نمایش را شکست. این ویدئو همچنین اشاره می‌کند که لب‌های برآمده یک “ویژگی بیش از حد فروش” است. ممکن است در برابر ضربه های جانبی محافظت کند، اما هر چیزی که از جلو به ساعت برخورد کند، مانند سنگ دندانه دار، احتمالا نیاز به تعویض صفحه نمایش دارد.

یکی از ویژگی‌های اپل واچ اولترا که اپل دوست دارد آن را تبلیغ کند، آژیر است که در صورت مواجه شدن با شرایط اضطراری، به افراد اطراف هشدار می‌دهد. iFixit کمتر تحت تأثیر سر و صدایی است که ایجاد می کند، و خاطرنشان می کند که پرتاب کردن ابزار پوشیدنی به سمت کسی ممکن است کار بهتری برای جلب توجه آنها باشد. خبر خوب این است که بلندگوی بزرگ باید در تماس ها و هنگام استفاده از برنامه های صوتی کمک کند.

iFixit باتری بسیار بزرگتر (2.1 Wh) را تأیید کرد که دو برابر ظرفیت اپل واچ سری 8 است. اما با 32 پیچ داخلی، به نظر می رسد که قابلیت تعمیر مناسب اپل واچ اولترا نیست. با این حال، باز کردن ساعت از جلو و عقب، اگرچه کمک چندانی نمی‌کند، می‌تواند راه را برای بهبود قابلیت تعمیر در ساعت‌های هوشمند آینده هموار کند.منبع