خرده‌فروش معتبرترین کارت‌های گرافیک و مادربردها، زمان‌های فرآیند گارانتی را نشان می‌دهد

با حرکت به سمت مادربردها، MSI کمترین میزان خرابی را در این رده دارد (2.8٪)، در حالی که Supermicro با 5٪ آن را در آخر قرار می دهد. در مورد اینکه شرکت‌ها چقدر طول می‌کشند تا این محصولات را تعمیر کنند، Biostar با 0 روز برتر است، احتمالاً به‌محض رسیدن آن‌ها به مرکز تعمیر، بردهای جایگزین را ارسال می‌کند.

در مورد این داده‌ها چند هشدار وجود دارد، از جمله قوانین منطقه‌ای مربوط به ادعاهای گارانتی، اما این یک مجموعه آمار بالقوه مفید برای کسانی است که قصد خرید GPU یا مادربرد را دارند.منبع

بعد از Dell در جدول امتیاز گارانتی، Asrock با نرخ خرابی فقط 0.3٪ است، پس از آن سایر شرکت های کوچکتر: Gainward، Inno3D، PNY و Pallit قرار دارند. جالب اینجاست که دو تولیدکننده بد، یعنی Sapphire (2.4%) و XFX (2.5%)، تنها کارت های AMD را تولید می کنند.

از قضا، گیگابایت که طولانی‌ترین زمان را برای تعمیر پردازنده‌های گرافیکی خود صرف می‌کرد، با موارد گارانتی موبو در سریع‌ترین زمان‌ها قرار گرفت و تنها سه روز طول کشید تا فرآیند درخواست تکمیل شود. Asrock آخرین بار با 13 روز بود.

چرا مهم است: این یک حقیقت تلخ است که کارت های گرافیک و مادربردها ممکن است به دلایلی از کار بیفتند. به شرطی که آنها همچنان تحت پوشش باشند، اکنون زمان آن است که از ضمانت های آنها استفاده کنید. اما کدام سازندگان مطمئن‌ترین سخت‌افزار را ایجاد می‌کنند و کدام‌ها سریع‌ترین تعمیرات را با گارانتی انجام می‌دهند؟ یک خرده‌فروش بزرگ رایانه‌های شخصی در سوئیس با انتشار آمار ادعای گارانتی خود به ما ایده داده است.

EVGA که به ارائه ضمانت‌نامه‌های عالی و مؤثر محصول شهرت دارد، با 9 روز انتظار در رتبه دوم بهترین عملکرد مشترک قرار گرفت. متأسفانه، این شرکت سال گذشته اعلام کرد که به دلیل رابطه نادرست با انویدیا، پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 4000 را تولید نخواهد کرد.

با شروع امتیاز گارانتی پردازنده گرافیکی – اینکه چند وقت یکبار یک محصول از یک برند خاص در 24 ماه اول نقص داشته است – قابل اعتمادترین شرکت Dell است. این چندان تعجب آور نیست زیرا دل فقط کارت های سازمانی/ایستگاه کاری مانند A6000 انویدیا را تولید می کند که 6799 دلار قیمت دارد. عدم وجود خنک کننده سفارشی و اورکلاک کارخانه در کنار قیمت و کیفیت ساخت بالای آن ها، به میزان خرابی 0 درصد کمک می کند.

کاربر Reddit GaoHAQ (از طریق VideoCardz) نرخ نقص پردازنده گرافیکی و مادربرد را برای هر برندی که خرده‌فروش سوئیسی Digitec در دو سال گذشته فروخته است، ارسال کرد. این بازه زمانی عامل مهمی است زیرا اوج کووید-19 و شور و شوق استخراج رمزنگاری را پوشش می‌دهد، که می‌تواند تا حدودی آمار مدت زمان گارانتی را تغییر دهد، اگرچه هنوز خواندن جالبی است.

Sapphire با وجود نمایش نسبتا ضعیف در بخش امتیاز گارانتی، در صدر جدول مدت زمان گارانتی قرار دارد. به طور متوسط، پردازش فرم ادعای گارانتی از لحظه ورود به مرکز خدمات تا زمانی که کارت معیوب نزد مشتری برگردد، برای شرکت فقط 3 روز طول کشید.

در مورد سازنده ای که طولانی ترین زمان را برای پردازش گارانتی صرف کرده است، گیگابایت این عنوان ناخواسته را با میانگین زمان انتظار 18 روزه در اختیار گرفت.