خرید آنتی اسکالانت ro، فلوکن 260، جنسیس، آویستا+ لیست قیمت جدید اسپوتا

رسوبات کمتری روی غشا تشکیل می شود در نتیجه طول عمر آن را افزایش می دهد و در نتیجه آن طول عمر پمپ تصفیه نیز افزایش می یابد. آنتی اسکالانت در مرحله ی پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی نقش بسیار مهمی دارد. شما می توانید جهت خرید آنتی اسکالانت فلوکن با تضمین اصالت و بهترین قیمت آنتی اسکالانت ،با کارشناسان مجموعه اوسینا شیمی تماس حاصل فرمایید. استفاده نکردن از آنتی اسکالانت باعث می شود طول عمر دستگاه و سیستم تصفیه آب کاهش یابد و آب خروجی بی کیفیت و از نظر حجمی کم باشد.

سایر تجهیزات تصفیه آب

راه حل اول برای جلوگیری از رسوب آهک در وسایل لوله کشی باید از نرم کننده آب استفاده کرد. ضد پاششی این مواد فعال سطحی هستند که به ۳ روش اصلی با واکنش‌های بارشی تداخل می کنند. هنگام استفاده از آنتی اسکالانت حتما از ماسک، دستکش، محافظ صورت و عینک مخصوص استفاده نمایید. در صورت استفاده از نوع نامرغوب این محصول ، مجبور به تعویض زود به زود ممبران خواهید شد. همچنین تعداد دفعات شستشوی ممبران افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه عمر آن کم خواهد شد. این نشانه ها حاکی از آن است که شما بایستی با رسوبات ایجاد شده در سیستم مقابله نمایید.

مواد ضد رسوب در مرحله ی پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی نقش بسیار مهمی دارد. در این دستگاه تکنولوژی اسمز معکوس بی نقص ترین نوع فیلتر کردن و تصفیه آب محسوب می شود. مقدار دوز مشخص شده آنتی اسکالانت برای دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن را باید با مقداری آب تصفیه شده ترکیب و رقیق کرد و سپس توسط پمپ دوزینگ به داخل سیستم تزریق نمود. محل دقیق تزریق این ماده شیمیایی، بعد از فیلتر شنی و قبل از فیلتر میکرونی می باشد. سیستم های اسمز معکوس بعد از مدتی دچار رسوب و گرفتگی می شوند زیرا آب تصفیه نشده مملو از املاح معدنی و نمک است. برای جلوگیری از انتقال این رسوب به ممبران و کاهش عملکرد و راندمان آن، آنتی اسکالانت به آب ورودی به اسمز معکوس تزریق می شود و مانع نشست این رسوبات بر روی ممبران می شود.

این ترکیبات به صورت مایع بی رنگ تا زرد کمرنگ و بدون بو هستند که دارای pH اسیدی و در حدود 1.5 و یا بیشتر است. تکنولوژی antiscalant ها برای سیستم های RO از شیمی استفاده شده در بویلر ها و سیستم های خنک کننده استفاده می کند. با توجه به شیمی و نوع موادی که برای ساخت ضد رسوب ها به کار گرفته می شود متفاوت است بازده عملکرد این مواد نیز متغیر است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام دقیق قیمت انواع مختلف آنتی اسکالانت های موجود در بازار با کارشناسان شرکت فنی مهندسی ایکو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان نیز بهره مند شوید.

سایر مواد شیمیایی موجود

آنتی اسکالانت‌ها بر پایه پلیمری دارای خاصیت زد خورندگی هستند و عملکرد عالی در ممانعت از ایجاد رسوبات کربناتی و سولفاتی درون فیلتر های ممبران می شوند. یکی دیگر از مکانیسم هایی که ترکیبات آنتی اسکالانت برای جلوگیری از رسوب استفاده می کنند، تغییر شکل کریستال ها است تا از ایجاد رسوبات چسبنده و سخت جلوگیری کنند. از آنجاییکه ایجاد رسوب در سیستم های غشاء معکوس اجتناب ناپذیر است می توان به کمک این مواد رسوب نرمی ایجاد کرد تا بتوان آنها را به راحتی برطرف کرد. ترکیبات آنتی اسکالانت پلی الکترولیت های فعالی هستند که در فرآیند نمک زدایی اسمز معکوس مورد استفاده قرار می گیرند تا از رسوب مینرال ها و تشکیل کریستال ها بر روی غشاها جلوگیری کنند. ترکیب اصلی که در ساختار این مواد به کار رفته است، گروه عاملی اسید کربوکسیلیک و فسفاته می باشد.

ضدرسوب ترین موادشیمیایی، پلیمرهای آلی ساخته شده (به عنوان مثال پلی اکریلیک اسید، اسیدهای کربوکسیلیک، پلی آمید اسیدها و…) هستند. این مواد واکنش بین کلسیم، منیزیم و بی کربنات را به تاخیر می اندازند در نتیجه رسوب تشکیل نمی شود. آنتی اسکالانت یکی از ترکیبات شیمیایی پر کاربرد در صنعت می باشد که عمده کاربرد آن در تصفیه آب و به منظور جلوگیری از ایجاد رسوب در دستگاه های تصفیه آب می باشد. این محصولات دارای مواد بازدارنده رسوب هستند و مانع از ایجاد رسوب روی ممبران های دستگاه اسمز معکوس RO و سیستم های نانو فیلتراسیون شده که در جلوگیری از تشکیل رسوبات غیر آلی مانند کربنات – کلسیم و آهن نقش به سزایی دارند.

کاربرد آنتی اسکالانت ها در تصفیه آب

به طور کلی آنتی اسکالانت های ترکیبی از نوع تک مولکولی بهتر عمل می کنند و نتیجه عالی تری را رقم آنتی اسکالانت می زنند. به همین دلیل نوع دارای پایه فسفاته بهترین نوع این ماده برای جلوگیری از تشکیل رسوب و از بین بردن رسوبات ممبران می باشد. آنتی اسکالانت رسوباتی نظیر کربنات کلسیم، سولفات استرونیوم، سولفات باریم و سولفات کلسیم را از بین می برد، از پوسته پوسته شدن غشاها جلوگیری می کند، از فیلترها و منافذ محافظت می کند و عمر ممبران را افزایش می دهد.

  • نحوه عملکرد این مواد به طور کلی به صورت ایجاد اختلال در واکنش های تولید رسوب ها می باشد ، این مواد با توجه به شکل و ساختار خاصشان مانع از واکنش یون های فلزی در اب می شوند و یا سرعت آن ها را بسیار کاهش می دهند.
  • پارامترهایی که باعث ایجاد سختی آب می شوند و نوع رسوبات موجود در آب در انتخاب آنتی اسکالانت تاثیر دارد.
  • رسوب کربنات ها و سولفات ها روی ممبرین ها و غشاهای دستگاه اسمز معکوس RO باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه می گردد.
  • تا حد بسیار زیادی خوردگی و از بین رفتن منافذ و تجهیزات داخلی دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن را کنترل می کند.
  • محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد.

شرکت مهندسی فرا آب بعنوان وارد کننده اصلی و مستقیم آنتی اسکالانت آماده همکاری با همکاران محترم و صنایع محترم می باشد. هنگامی که تمام یون های سدیم توسط کلسیم و منیزیم جایگزین شوند، رزین باید با یک محلول نمکی احیا شود. یکی از واکنش دهنده های لازم برای بارگیری رسوبات کربنات کلسیم را از بین می برد. برای سنجش عملکرد این ترکیبات، از دو روش آزمایشگاهی و میدانی استفاده می شود. اما در روش میدانی, علاوه بر تاثیر آن بر رسوبات، بر دیگر پارامترهای ضروری بر روی غشای RO و NF نیز بررسی می شود.

خرید آنتی اسکالانت ro، فلوکن 260، جنسیس، آویستا+ لیست قیمت جدید اسپوتا