خرید توییتر ایلان ماسک به دلیل مشکل حساب‌های جعلی در خطر جدی است


به طور خلاصه: به این سوال که آیا ایلان ماسک توییتر را می‌خرد یا نه، می‌تواند به زودی پاسخ داده شود زیرا گزارش‌هایی مبنی بر “خطر جدی” این معامله منتشر می‌شود که باعث سقوط قیمت سهام این شرکت می‌شود. گفته می‌شود که ثروتمندترین فرد جهان به بحث در مورد تأمین بودجه از طرف یک حامی برای معامله 44 میلیارد دلاری پایان داده است، و نشان می‌دهد که در حال آماده شدن برای کناره‌گیری یا مذاکره مجدد در مورد قیمت است.

واشنگتن پست، به نقل از سه نفر از آشنایان با این موضوع، می نویسد که بزرگترین مشکل ماسک یک موضوع آشناست: حساب های جعلی. رئیس تسلا قرارداد توییتر را در ماه مه به طور موقت به حالت تعلیق درآورد تا زمانی که تأیید کند که اکانت‌های هرزنامه و جعلی در سایت واقعاً کمتر از 5 درصد از پایگاه کاربری آن را تشکیل می‌دهند، همانطور که در پرونده شرکت ذکر شده است.

ماه گذشته زمانی که ماسک گفت می‌تواند از این معامله صرف نظر کند، مشکل دوباره مطرح شد، زیرا توییتر با امتناع از ارائه اطلاعات در مورد تعداد حساب‌های جعلی، هرزنامه و ربات‌های موجود در سایت، به طور فعال در برابر حقوق اطلاعاتی او مقاومت می‌کند و خنثی می‌کند. همانطور که ماسک ادعا کرد، اگر این یک “نقض مادی” باشد، او می‌تواند بدون پرداخت هزینه پایان یک میلیارد دلاری، خرید را متوقف کند.

به نظر می رسد که اردوگاه ماسک هنوز نمی تواند ارقام حساب های اسپم ارائه شده توسط توییتر را تأیید کند و انتظار می رود به زودی اقدامات جدی انجام دهد. این درحالی است که توییتر دیروز اعلام کرد تعداد حساب‌های اسپم را که روزانه تعلیق می‌کند از 500000 در ماه مه به یک میلیون دو برابر کرده است. این شامل حساب‌هایی می‌شود که در هنگام ایجاد شناسایی و حذف می‌شوند و هرگز به پلتفرم نمی‌پیوندند (بنابراین به‌عنوان کاربران روزانه به حساب نیاورید).

یکی دیگر از عوامل در علاقه ماسک احتمالاً قیمت سهام توییتر است. هنگامی که او پیشنهاد خود را در آوریل ارائه کرد، حدود 45 دلار بود. اکنون حدود 37 دلار است که به نظر می رسد او بیش از حد پرداخت می کند. با این حال، قیمت پایین تر سهم می تواند به ماسک اجازه دهد تا توییتر را مجبور به مذاکره مجدد در مورد معامله کند تا بتواند هزینه کمتری برای شرکت بپردازد.

منبع