خرید فن سی پی یو

این محصولات دارای تی دی پی (بر حسب وات) مشخصی هستند که نشانگر میزان دمایی است که فن میتواند از دمای سی پی یو کاهش داده و یا از آن خارج کند. این شرکت چیپ های خوبی را تولید و روانه ی بازار می کند ولی کیفیت این چیپ ها در قیاس با چیپ های اینتل ضعیف است. البته این به این معنی نیست که پردازنده هایی با قدرت بالا حجم فیزیکی بالایی هم داشته باشند، بلکه تولید کنندگان cpu سعی خود را می کنند که با طراحی ترانزیستورهای کوچک و گذاشتن آن ها در کنار یکدیگر که یک سی پی یو را تشکیل می دهد حجم به نسبت یکسانی را در cpu های قدرتمند در مقایسه با cpu های با قدرت پایین داشته باشند. قاعدتا یک فن سی پی یو ضعیف و با قدرت چرخش کم نمیتواند کارایی خوبی برای یک سی پی یو قوی داشته باشد. برای مثال اگر سی پی یو شما جزء مدلهای قدیمی مانند پینتیوم ۶۰ است، قاعدتا فعالیت زیادی نخواهد داشت و نیازی به فن قوی پیدا نخواهید کرد. اگر از دستگاه خود فقط برای مصارف معمولی و روزمره استفاده میکنید، نیازی به خرید خنک کننده پردازنده بسیار قوی ندارید و فنهای معمولی نیز کار شما را راه میاندازند.

سوکت پردازنده شما باید با فن تناسب داشته باشد و برای فهمیدن نوع سوکت خود میتوانید مدل آن را از روی دفترچهای که در هنگام خرید دریافت میکنید، متوجه شوید یا آن را از فرد متخصصی سوال کنید. بنابراین ابتدا توجه کنید که قدرت پردازنده شما چقدر است و به تناسب آن از فن استفاده کنید. شرکت اینتل یکی از پر قدرت ترین شرکت ها در زمینه ی ساخت انواع چیپ، به ویژه چیپ های GPU و CPU می باشد. CPU تقریباً تمامی دستورات داده شده توسط سخت افزار و نرم افزار سیستم را دریافت کرده و آن ها را به وسیله عملگر های منطقی، محاسبات ریاضی و انواع مقایسه ها مورد پردازش قرار می دهد. دو شرکت AMD و Intel این روش را پشتیانی می کنند البته سیستم عامل و نرم افزار مورد استفاده نیز باید SMP را پشتیبانی کنند. چنانچه قصد خرید این محصول را دارید، میتوانید با مقایسه مدلهای متنوع موجود در فروشگاه اینترنتی ایسام، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای درک میزان حرارت ایجاد شده توسط سی پی یو، میتوانید از نرمافزارهایی مانند Speed Fan استفاده کنید تا بدین ترتیب خرید مناسبی داشته باشید.

بخونید:  طراحی وب سایت حرفه ای شما توسط وب پویا

فن پردازنده در این مدل معمولا از جنس پلاستیک، مس و آلومینیوم است. افزایش دمای درون کیس منجر به کاهش عملکرد سی پی یو، هنگ کردن دستگاه و کار نکردن موس و کیبورد میشود که این موارد الزام وجود خنک کننده پردازنده را به وجود میآورد. این نوع از فن کیس به دلیل داشتن هدسینک و آلومینیوم در قسمت پرهها، گرما را به سمت آلیاژ آلومینیوم میبرد. بنابراین با توجه به وظایف این قطعه طبیعی است که بسیار گرم شود. این نوع از فن کامپیوتر بسیار حرفهای عمل کرده و دارای رادیاتور آلومینیومی و فنهایی قوی است که در دفع گرما و حرارت تاثیر به سزایی دارند. قیمت فن کامپیوتر با توجه به مدل، تعداد پرهها، گازی، بادی یا آبی بودن و جنس آنها متفاوت است. همانطور که از نام این فن سی پی یو مشخص است، با باد کار میکند و معمولا جنس رادیاتور آنها نیز از آلومینیوم است. همانطور که میدانید سی پی یو در واقع اصلیترین بخش کامپیوتر و مغز آن است که دستورات را دریافت، پردازش و اجرا میکند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری mycpu ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

بنابراین پیشنهاد میشود تا میزان فضای خالی اطراف سی پی یو را به درستی اندازه بگیرید. سامانه ضمانت برگشت پول فروشگاه ایسام، این امکان را برای شما فراهم میکند تا خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید و سفارش خود را در کوتاهترین زمان ممکن، درب منزل تحویل بگیرید. برای خرید سی پی یو، باید توجه ویژه ای به سازگاری سوکت داشته باشید؛ چون از طریق سوکت، ارتباط بین مادربورد و پردازنده مجله خبری mycpu برقرار می شود. امروزه بیشتر سی پی یو ها چند هسته ای هستند، به این معنی که IC شامل دو یا چند پردازنده برای عملکرد بهتر، کاهش مصرف برق و پردازش هم زمان کارآمدتر چند کار می باشند. تقریباً هر سال، Intel و AMD، پردازنده های خود را با معماری جدید ارتقاء می دهند. در حالیکه این توان مصرف کمتری داشته باشد برای قبض برق های شما بسیار خوب خواهد بود. اما اصولا برای خرید محصولی با سرعت گردش فن بالاتر و کیفیت بهتر، بودجه بیشتری را میبایست کنار بگذارید. مدلهای موجود در بازار سرعت گردش، جریان هوا و توان مصرفی متفاوتی دارند. میزان توان مصرفی شامل حداکثر توان مصرفی بر حسب وات است که سی پی یو شما مصرف می کند. بدیهی است که هرچه حافظه ی کش یک سی پی یو بیشتر باشد، هزینه ی آن هم بیشتر است و همچنین تأثير مستقیم بر روی سرعت عملکرد CPU دارد.

بخونید:  عمل واکشی به دریافت دستورالعمل گفته میشود