خودی ها می گویند سونی تولید پلی استیشن VR2 را کاهش داده است. سونی می‌گوید، “نه ما این کار را نکردیم”


شایعه ساز: شایعاتی که در خیابان وجود دارد این است که پیش‌فروش‌های سونی PS VR2 ناامیدکننده بودند. به این ترتیب، خودی ها می گویند که این شرکت ظاهراً تولید خود را کاهش می دهد. پیش‌بینی می‌شود دو میلیون دستگاه در سه ماهه اول سال 2023 بفروشد تا مارس 2024 جابجا شود. با این حال، سونی می‌گوید این گزارش‌ها نادرست هستند و همه چیز در مسیر درست قرار دارد.

با توجه به اینکه PS VR2 سونی تنها سه هفته از عرضه آن می گذرد، بلومبرگ گزارش می دهد که این شرکت به دلیل پیش فروش کم، عرضه هدست های VR نسل بعدی را به نصف کاهش داده است. این شرکت قبلاً تخمین زده بود که حداقل دو میلیون دستگاه را در سه ماهه راه اندازی خود ارسال خواهد کرد. با این حال، منابع ناشناس می گویند که این فروش اکنون یک میلیون پیش بینی شده است. سونی انتظار دارد 1.5 میلیون دستگاه دیگر بین آوریل سال جاری تا مارس 2024 عرضه شود.

بلومبرگ برای اظهار نظر رسمی با سونی تماس گرفت، اما یکی از سخنگویان گفت: “این شرکت در مورد موجودی محصول خود صحبت نمی کند.” با این حال، مدت کوتاهی پس از انتشار داستان، سونی به GamesIndustry.biz گفت که تعداد تولید PS VR2 را کاهش نداده است. این شرکت می‌گوید که تعداد حمل‌ونقل و تولید همچنان در حد یکسان است، و به‌طور مبهم اشاره می‌کند که «شوق» طرفداران برای راه‌اندازی، به هر معنی که باشد، دیده می‌شود.

“[Sony has] این سخنگو ادعا می کند که تعداد تولید پلی استیشن VR2 را کاهش ندهید.[We are] با دیدن اشتیاق طرفداران پلی استیشن برای عرضه آتی، که شامل بیش از 30 عنوان مانند Gran Turismo 7، Horizon Call of the Mountain، و Resident Evil Village است.”

در حالی که کلام رسمی یک شرکت معمولاً در مقایسه با افشای اطلاعات ناشناس قابل اعتمادتر است، در این مورد، باید این سوال را مطرح کرد که آیا بخش روابط عمومی سونی فقط در حال پخش اخبار بد است یا خیر. کلمه رسمی آن به هیچ جزئیات خاصی نمی‌پردازد، به روایتی مبهم پایبند بوده و برجسته‌ترین عناوین راه‌اندازی آن را بیشتر تبلیغ می‌کند.

برعکس، منابع بلومبرگ جزئیات بسیار بیشتری در مورد اعداد دقیق و تأثیر این تغییر بر زنجیره تامین سونی ارائه کردند. به عنوان مثال، خودی ها گفتند که این شرکت به فروشنده پنل نمایشگر خود اطلاع داده است که انتظار سفارشات کمتری را داشته باشد.

واقعیت مجازی و «متاورس» آنطور که بسیاری از شرکت‌ها انتظار داشتند، مانند تبهکاران رونق نیافته است. بنابراین انتظار اینکه پیش‌سفارش‌های PS VR2 کمتر از آن چیزی باشد که سونی در ابتدا تصور می‌کرد، چندان دور از ذهن نیست. فاکتور این واقعیت است که قیمت سخت افزار بالاتر از پلی استیشن 5 است، و اقتصاد در حال حاضر در توالت است، و مشخص می شود که افشای ناشناس ممکن است کمی معتبرتر از گفته سونی باشد.

همچنین جای تعجب نیست که وقتی امروز صبح اخبار مربوط به کاهش محموله ها به رسانه های ژاپنی رسید، سهام سونی افت قابل توجهی کرد. از آن زمان تا به حال چند سنت از حتی برای روز بسته شده است، اما این هنوز یک نگرانی و انگیزه ای برای بخش روابط عمومی سونی است تا این داستان را تغییر دهد.

در حال حاضر، مصرف‌کنندگان کمتر نگران بازی‌ها هستند و بیشتر نگران قیمت تخم‌مرغ هستند (آیا قیمت تخم‌مرغ‌ها را دیده‌اید؟). از حدود 30 عنوانی که در روز اول عرضه می شوند، فقط تعداد کمی از آنها برجسته هستند.

واحدهای بزرگی که تنها بر اساس شناخت برند، Horizon Call of the Mountain، Resident Evil Village، Gran Turismo 7 و No Man’s Sky خواهند بود. اکثر آنها، به جز Horizon، به‌روزرسانی رایگان برای مشتریانی هستند که بازی پایه را دارند.

دیگر عناوین محکمی که می تواند بر رفتار خرید برای کسانی که پول بسوزانند تأثیر بگذارد عبارتند از The Dark Pictures: Switchback، Job Simulator، Moss 1 & 2 Remaster، Rez Infinite و Thumper. این عناوین یا عناوین پیش درآمد آنها در هدست نسل اول سونی به خوبی عمل کردند. بنابراین آنها شانس مناسبی دارند تا حداقل کمک کنند که فناوری نسل بعدی کمی جذاب تر شود.منبع