داده های شخصی اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده پس از هک مراقبت های بهداشتی برای فروش ارائه شده است


چه اتفاقی افتاده؟ یک هک در بازار بیمه سلامت در واشنگتن دی سی منجر به سرقت اطلاعات شخصی حساس صدها تن از اعضای مجلس نمایندگان و سنا، کارکنان آنها و خانواده های آنها شده و برای فروش گذاشته شده است.

رویترز گزارش می دهد که کاترین شیپندور (CAO) مدیر ارشد اداری مجلس نمایندگان آمریکا نامه هایی را به اعضای کنگره ارسال کرده است که در آن گفته شده “نقض اطلاعات قابل توجه” در DC Health Link می تواند اطلاعات شخصی صدها عضو و کارمندان مجلس را افشا کند.

شیپندور افزود که به نظر نمی رسد که اعضای مجلس نمایندگان هدف خاص این حمله بوده باشند.

DC Health Link نقض را تأیید کرده است و خدمات سرقت هویت و نظارت بر اعتبار را به تعداد نامشخصی از مشتریانی که اطلاعات آنها تحت تأثیر قرار گرفته است ارائه می دهد. این شرکت به اعضا پیشنهاد می‌کند که اعتبار خود را مسدود کنند و اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از قربانی شدن در تقلب انجام دهند.

آسوشیتدپرس می نویسد که یک کارگزار در یک انجمن وب تاریک پیشنهاد فروش سوابق 170000 مشتری DC Health Link را به مبلغ نامشخصی داده است و ادعا می کند که جزئیات روز دوشنبه به سرقت رفته است. این شرکت اعلام کرد که در حال همکاری با مجریان قانون است. اف‌بی‌آی گفت که از این حادثه آگاه بوده و در تحقیقات کمک می‌کند

نمونه ای از داده های کارگزار که از 12 مشتری گرفته شده است شامل شماره تامین اجتماعی، آدرس، نام کارفرمایان، شماره تلفن، ایمیل و آدرس بود. آسوشیتدپرس با یکی از افراد نامبرده تماس گرفت و او صحت جزئیات را تایید کرد. همه 12 نفر نمونه برای یک شرکت کار می کنند یا اعضای خانواده هستند.

گروهبان سنا در اسلحه در ایمیلی به دارندگان حساب ایمیل سنا گفت که اطلاعات دزدیده شده شامل نام کامل بیمه شدگان و اعضای خانواده است اما “هیچ اطلاعات شخصی قابل شناسایی دیگری وجود ندارد.”

جو مورل، نماینده نیویورک در بیانیه ای ایمیلی گفت که پلیس کنگره به رهبری مجلس اطلاع داده است که DC Health Link “متحمل یک نقض اطلاعات فوق العاده بزرگ از اطلاعات ثبت نام کنندگان شده است” که “خطر بزرگی” برای اعضا، کارمندان و خانواده های آنها ایجاد کرده است. .

این آخرین تخلفی است که بر آژانس های ایالات متحده تأثیر می گذارد. هکرها در ماه گذشته با یک حمله باج‌افزار به سیستم کامپیوتری خدمات مارشال آمریکا حمله کردند که همچنین شاهد سرقت داده‌های شناسایی شخصی در مورد کارمندان آژانس و اهداف تحقیقات بود. اخیراً، یک سیستم کامپیوتری FBI در دفتر صحرایی این آژانس در نیویورک نقض شد.

ماست هد: والی گوبتز

منبع