دادگاه عالی شکایتی را که به دنبال ثبت اختراعات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی است، رد کرد

روز دوشنبه، دادگاه عالی ایالات متحده از رسیدگی به پرونده تالر امتناع کرد، علیرغم اینکه وی اشاره کرد که هوش مصنوعی امروزه در زمینه های متعددی از جمله پزشکی و انرژی استفاده می شود. او افزود که رد اختراعات برای اختراعات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی “توانایی سیستم ثبت اختراع ما را محدود می کند – و قصد کنگره را برای تحریک بهینه نوآوری و پیشرفت تکنولوژی خنثی می کند.”

این تنها مبارزه تالر برای حقوق هوش مصنوعی به عنوان یک نیروی خلاق نیست. در ژانویه، او دوباره به اداره حق نسخه‌برداری ایالات متحده به دلیل امتناع آن از اعطای حمایت حق چاپ به یک اثر هنری به نام ورود اخیر به بهشت ​​(بالا)، که توسط DABUS در سال 2012 ایجاد شد، شکایت کرد. درخواست‌های تالر برای ثبت این اثر در دفتر حق چاپ در موارد متعدد به دلیل فقدان تألیف سنتی انسانی رد شدند.

استفان تالر، موسس شرکت فناوری شبکه‌های عصبی مصنوعی پیشرفته Imagination Engines Inc، می‌گوید که سیستم DABUS (دستگاهی برای راه‌اندازی خودکار حس یکپارچه) او نمونه‌های اولیه منحصر به فردی را برای یک نگهدارنده نوشیدنی و یک چراغ نور اضطراری ایجاد کرده است.

تالر در دادگاه عالی در هاروارد، استاد حقوق لارنس لسیگ و دیگر دانشگاهیان حمایت پیدا کرد که گفتند این تصمیم «میلیاردها (دلار) سرمایه گذاری فعلی و آتی را به خطر می اندازد، رقابت پذیری ایالات متحده را تهدید می کند و به نتیجه ای در تضاد با زبان ساده قانون ثبت اختراع می رسد. “

تالر سال گذشته پرونده خود را به دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه فدرال برد، که این تصمیم را تأیید کرد و مجدداً تأیید کرد که قانون ثبت اختراع ایالات متحده مستلزم این است که مخترعان انسان باشند.

بخونید:  گزارش ادعا می کند که یونیورسال به نهایی کردن "معامله بزرگ" با نینتندو برای یک فیلم زلدا نزدیک است

رویترز می نویسد که تالر می خواست اختراعات را به ثبت برساند، اما اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده و یک قاضی فدرال در ویرجینیا این درخواست ها را به این دلیل که DABUS یک شخص نیست، رد کردند. دادگاه حکم داد که حق ثبت اختراع فقط برای انسان ها صادر می شود و هوش مصنوعی تالر از نظر قانونی نمی تواند خالق این اختراعات در نظر گرفته شود.

یک سیب زمینی داغ: توانایی هوش مصنوعی برای ایجاد تقریباً هر چیزی این روزها شگفت‌انگیز است، اما چه کسی حقوق خلاقیت‌های آنها را در اختیار دارد؟ یک دانشمند کامپیوتر که سعی داشت اختراعات ساخته شده توسط هوش مصنوعی خود را به ثبت برساند، درخواست توسط دادگاه عالی ایالات متحده رد شد.

در اوایل این ماه، هنرمندی که برنده یک مسابقه عکاسی معتبر شده بود جایزه خود را رد کرد زیرا تصویری که او ارسال کرد توسط یک هوش مصنوعی ایجاد شده بود. در جاهای دیگر، چندین خلاقیت Midjourney در چند ماه گذشته جوایز برتر را در مسابقات هنری کسب کرده اند.منبع